Na Mighty Sounds dorazí Ky-Mani Marley a The Subways

  • Na Mighty Sounds dorazí Ky-Mani Marley a The Subways Fotogalerie (14)
    • 15.03.2013
    • Tisk

    Festival Mighty Sounds, jehož letošní ročník se na letišti Čápův Dvůr v Táboře uskuteční v termínu …

    Sdílejte článek:

Festival Mighty Sounds, jehož letošní ročník se na letišti Čápův Dvůr v Táboře uskuteční v termínu od 19. do 21. července, oznámil další zahraniční hosty.

Dorazí syn reggae legendy Boba Marleyho a oblíbené britské trio The Subways.

„Zkušenější pozorovatelé dobře vědí, že většinu reggae a ska interpretů zveřejňujeme tak, jak se festival blíží. Důvod je prostý, kapely tohoto žánru a jejich managementy většinou ještě v únoru vůbec neví, jestli nějaké turné pojedou. Každopáně Ky-Mani a jeho crew už náhodou ví,“ uvedli pořadatelé na oficiálních stránkách festivalu.

Ky-Mani Marley se otcovou slávou nenechal zastínit. Naopak, se zděděným talentem i všem dobře známým jménem se dokázal vyrovnat na jedničku.

Zpěvák, skladatel, producent, ale například i herec se narodil v roce 1976 na Jamajce jako syn nejslavnější reggae ikony a legendy Boba Marleyho. Později se s matkou přestěhoval do Miami.

Od útlého věku rapoval a věnoval se DJingu a stejně tak jako jeho bratři Stephen, Julian a Damian propadl hudbě.

V roce 1996 debutoval albem Like Father, Like Son a odstartoval tak naplno vlastní hudební dráhu.

Od té doby uteklo hodně vody a Ky-Mani jasně ukázal svůj talent a schopnosti. Skvělý zpěv, produkční zkušenosti a schopnost elegantně míchat širokou škálu černé hudby jsou klíčem k jeho úspěchu.

Vystoupení The Subways ocení nejen ti, kteří se opakovaně dobrovolně nechávají umačkat na jejich vždy vyprodaných koncertech v Lucerna Music Baru a nejen tam.

Dva kluci a holka z Welwyn Garden City začali opravdu hodně brzo a ještě jako puberťáci drtili doma songy inspirované punkem a grungem.

Protože je brzy chtěli poslat mezi lidi a neměli peníze, nahrávali si je jednoduše doma, ale to, že se strefili a že jim to sakra jde, se ukázalo až za několik let. V roce 2004 udělali dojem na Glastonbury.

Jejich první album Young for Eternity z roku 2005 je dnes legendární a nakoplo kapelu k objíždění celé Evropy. Album číslo dvě, All Or Nothing, už nahrávali v Kalifornii a dohlížel na něj bubeník Garbage Butch Vig.

Poslední deska Money and Celebrity z roku 2011 je opět hodně povedená záležitost, což přijedou The Subways v červenci potvrdit i do Tábora.

www.mightysounds.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.