Další rozhlasové stanice v digitální kvalitě

Internetové vysílání Hitrádia Faktor, Rádia Gold a Eldorádia je od března dostupné v digitální kvalitě. Všechna tři rádia využívají pro internetový streaming služeb společnosti AB radio.
Praha, 7.3. 2007 – Další tři rozhlasové stanice se připojily k neustále se rozšiřující rodině rádií, jejichž vysílání je na internetu k dispozici v digitální kvalitě. Od 7.3. je vysílání Hitrádia Faktor, Rádia Gold a Eldorádia pro účely dalšího šíření na internetu snímáno přímo v jejich vysílacích studiích. Díky tomu je pak jejich internetové vysílání bez jakýchkoliv rušivých vlivů, které vznikají při snímání klasickým analogovým tunerem na VKV. Všechna tři rádia využívají pro internetový streaming služeb společnosti AB radio.
„Našim dlouhodobým cílem, ke kterému se krůček po krůčku přibližujeme, je nabízet na internetu všechna česká rádia v plně digitální kvalitě. Po trojici jihočeských stanic a kladenském Rádiu Relax nyní usilovně budujeme digitální trasy na Moravě. V Brně jsme takto připojili Rádia Petrov a Rádio Student, následovalo jihlavské Hitrádio Vysočina a přes valašské Rádio Apollo jsme se dostali až k ostravskému Hitrádiu Orion,“ říká Adam Křikava, ředitel společnosti ABradio, a.s.
Internetové vysílání zmíněných rádií zajišťuje AB radio v u nás nejrozšířenějším formátu Windows Media. Posluchačům jsou k dispoici tři úrovně kvality streamu. Všem bez omezení jsou zcela zdarma přístupny streamy o síle 32 kbps a 64 kbps. Náročnějším posluchačům je v rámci zpoplatněné služby Premium určen 192 kbps stream. Ten přináší předplatiteli nejvyšší kvalitu a neomezený poslech s předností před ostatními posluchači.
Vysílání všech tří stanic je možné naladit jak na jejich webových stránkách, tak i na rozhlasovém portále AB radio http://www.abradio.cz/.

Kontakt pro další informace:
Aleksandra Bartošová
AB radio, a.s. | LIMEMEDIA, a.s.
Office: Senovážné náměstí 5, 110 00 Praha 1
E-mail:bartosova@a­bradio.com
www.abradio.czwww.radiotv.cz

 
AB radio, a.s. je předním provozovatelem internetových rádií v České republice. Vedle zprostředkování internetového vysílání pro terestrické rozhlasové stanice se rovněž zabývá provozováním vlastních internetových stanic a vytvářením internetových rádií podle požadavků zájemců na klíč. V nabídce AB radia je tak v tuto chvíli více než sto rozhlasových stranic. Tyto aktivity úspěšně rozvíjí i v Polsku, Španělsku, na Slovensku a Ukrajině.
Hitrádio Faktor nabízí hudbu bez extrémů, aktuální informace, dopravní zpravodajství a rozhovory se zajímavými lidmi. To vše pro více než 120 tis. posluchačů, kteří si tuto stanici každý týden naladí.
Rádio Gold znamená pohodu v hudbě, zpravodajství výrazně zaměřené na jihočeskou metropoli a moderátorky a moderátory, kteří jsou prostě zlatí. Tato stanice hraje opravdu goldies – prověřené hity. Na své si přijdou milovníci hudby let šedesátých stejně jako ti, kdo mají rádi to nejlepší z let následujících.
Eldorádio je první rozhlasovou stanicí na jihu Čech která hraje 24 hodin denně country, folk a bluegrass. Vysílá na území jižních Čech na frekvencích 88.4 FM v Českých Budějovicích a 106.8 FM v Táboře.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz