Eric Clapton přemýšlí o muzikantském důchodu

  • Eric Clapton přemýšlí o muzikantském důchodu Fotogalerie (10)
    • 04.03.2013
    • Tisk

    Britský hudebník Eric Clapton přemýšlí o ukončení koncertní kariéry, protože už ho unavují nejrůznější …

    Sdílejte článek:

Britský hudebník Eric Clapton přemýšlí o ukončení koncertní kariéry, protože už ho unavují nejrůznější potíže, které se objevují při cestování po celém světě.

Ikonický kytarista, jenž bude mít tento měsíc 68. narozeniny, chce přestat koncertovat v roce 2015, tedy poté, co oslaví kulatiny.

Magazínu Rolling Stone řekl: “Co se děje na pódiu, je jednoduché. Pokud bych mohl vystupovat jen někde v sousedství, bylo by to skvělé. Třeba v Texasu jsou různí muzikanti, kteří opakují koncertní kolečko pořád dokola a živí je to."

“Ale pro mne je to jiné, bojuji s náročností všeho toho cestování. Jediná možnost, jak to všechno zařídit, je investovat velké peníze. Tak se potom můžete dostat do ztráty," vysvětloval dále Eric Clapton.

“Jakmile oslavím sedmdesátiny, skončím se šňůrami. Neplánuji úplně přestat hrát. Určitě hodlám realizovat jednotlivé koncerty, ale myslím, že už nebudu vyjíždět na turné."

Clapton také zmínil, že ho doslova ničí imigrační úředníci na letištích.

„Nikdy neprojdu kontrolou bez problémů. Pokaždé si zapomenu sundat opasek, nechám si v kapse drobné… Hned si mě zavolají bokem… Tohle už opravdu nechci podstupovat znovu a znovu, pořád dokola.“

Eric Clapton je v současné době na turné po Americe. V květnu se přesune do Velké Británie.

Letos slaví 50. výročí působení v hudebním světě a 12. března mu vyjde album Old Sock.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.