Toxická dvojčata z Aerosmith dostanou prestižní cenu

  • Toxická dvojčata z Aerosmith dostanou prestižní cenu Fotogalerie (9)
    • 21.02.2013
    • Tisk

    Frontman Steven Tyler a kytarista Joe Perry z Aerosmith, takzvaná toxická dvojčata, převezmou …

    Sdílejte článek:

Frontman Steven Tyler a kytarista Joe Perry z Aerosmith, takzvaná toxická dvojčata, převezmou ocenění od Amerického sdružení skladatelů, autorů a vydavatelů.

Tzv. ASCAP Founders Award dostanou za „výjimečný přínos hudbě, inspiraci a vliv na tvorbu ostatních hudebních tvůrců“.

Pánové z Aerosmith se tak zařadí k osobnostem jako jsou Neil Young, Tom Waits, Paul McCartney nebo Patti Smith, kteří ocenění získali v předchozích letech.

“Je to pro mě obrovská čest. Pro mě i Joea fakt, že budeme oceněni za naši tvorbu po boku osobností jako jsou např. Stevie Wonder nebo Tom Waits, hrozně moc znamená," uvedl Steven Tyler.

Joe Perry dodal: “Připojíme se k výčtu skvělých hudebních osobností a jsme vděční ASCAPu za podporu, kterou nám vyjadřuje po celou naši kariéru."

Mluvčí sdružení Paul Williams výběr okomentoval: “Jakožto členové jedné z našich nejúžasnějších a nejikoničtějších rockových kapel Steven Tyler a Joe Perry tvořili hudební historii a ovlivnili generace dalších tvůrců. Navíc v tom stále pokračují. Jsou skutečnými hudebními průkopníky, jejichž přispění k americkému skladatelství je nezměrné."

A právě Steven Tyler naznačil, že po vydání loňského alba Music From Another Dimension, skladatelská aktivita Aerosmith nekončí: „Je to celoživotní láska a rozhodně nekončí,“ řekl doslova.

Galavečer třicátého ročníku udílení ASCAP Pop Music Awards se uskuteční 17. dubna v Loews Hollywood Hotelu v Los Angeles.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz