První album Stromboli vyjde znovu na vinylu

  • První album Stromboli vyjde znovu na vinylu Fotogalerie (4)
    • 22.02.2013
    • Tisk

    Úspěch loňské reedice debutového dvojalba skupiny Stromboli z roku 1987 na dvou CD inspiroval vydavatelství k tomu, aby nahrávku nabídlo i na vinylu.

    Sdílejte článek:

Muzika pro toto vydání získala novou zvukovou úpravu, ale grafika se nezměnila.

2LP vychází díky podpoře Nadace OSA.

Ke stejnému datu, tedy 22. únoru, Supraphon připravuje i reedici druhého alba Stromboli nazvaného Shutdown.

„Když se mám vyjádřit k CD Shutdown, pokud člověk vůbec může nějak hodnotit svoje dílo, tak si myslím, že je to jedna z nejoriginál­nějších věcí, co jsem udělal,“ říká s odstupem Michal Pavlíček.

„Deska vlastně vznikala, když už Stromboli de facto neexistovali. Byla to moje reakce i únik z rozpadlého vztahu s Bárou Basikovou, snaha najít nějaké světlo a smíření, poslední vzdech Stromboli.“

V roce 1989 Michal Horáček napsal obsáhlý komentář do bookletu alba. Píše v něm mimo jiné: „Určitou symboliku nalézám už v samotném názvu tohoto elpíčka. Shutdown bychom snad do češtiny mohli přeložit, jako Spadla klec. Je v tom cosi hrozivého, hořce osudového… a důvěrně známého. Přesto tuším v tom názvu i další významy: uvnitř nezměrně velké klece světa, omezeni lidskou nutností živit se, šatit, každý den usínat, hledáme své stezky v pokoře před nekonečným vesmírem, ale i s neudusitelnou hrdostí, nezměrně velcí, pomíjiví i trvající na cestách labyrintu uvnitř své klece zvané Země…“

Album Shutdown se může stát velkým objevem pro mladé posluchače, kteří mají rádi výbornou a originální muziku v netradičním podání.

 

www.supraphon.cz
 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze