Zion Train vystoupí v Abatonu

**Zion Train přijedou do Abatonu představit nové album s novou sestavou

**

 
*Britská elektrodubová parta Zion Train, která spolu s Hypnotix, Nomad Sound feat. Buramaa Admirálem Kolibalem vystoupí 9.3. v pražském klubu Abaton,  momentálně pracuje na novém albu s názvem „Live as One“, na kterém místo zpěvačky Molary budou zpívat například Earl 16 nebo Dubdadda. S novou sestavou se také objeví v Praze.***  

**

**Nové album Zion Train „Live as One“

**

Průkopníci tanečního dubu Zion Train vydávají v září 2007 nové album. Bude se jmenovat „Live as One“ a bude to v pořadí devátá dlouhohrající deska od debutové „Passage to Indica“. Kapela vydává další skvělý počin ve stylu New Roots.  
Na desce si zazpívalo sedm zpěváků velice různého ražení. Vedle osvědčených harcovníků jako jsou Earl 16, Tippa Irie nebo Dubdadda vystoupili také hvězdy z jiných částí světa, například Raiz z Itálie, Marlene Johnson z Německa, a dvě výrazné posily, YT a Lua. Všichni podávají vynikající výkony a každý jednotlivec album nějak obohatil. Ať už svými medovými hlasy, jako Earl, Marlene a Lua, nebo bystrými a přesnými postřehy jako YT, Tippa a Dubdadda či určitou snovostí, jako Raiz.  
Bude to první album, které ve studiu kapely v Kolíně nad Rýnem v Německu produkoval výlučně Neil Perch. Perchova produkce potvrzuje stávající kvality kapely, ale zároveň přináší příjemná překvapení. Morální poselství charakteristické pro Zion Train je stále cítit, ale překvapují hloubkou a kvalitou svého hudebního projevu. Hudebníci vystupují v obvyklém složení, tj. v dechové sekci Dave Fullwood a Bigga, ty doprovází P. Lush známý z Nucleus roots na kytaru, na klávesy hraje Paolo Polcari z Almamegretta, na bicí Vedran z Radikal Dub Kolektiv a na dechový nástroj „melodika“ Chasbo z Bush Chemists. Hudebníci pocházejí z Itálie, Německa, Chorvatska, Jamajky a Spojeného Království, takže se skutečně jedná o světovou dubovou produkci.
 
Kapela vydává „Live as One“ pod vlastní značkou Universal Egg. Několik měsíců před vydáním budou do světa vypuštěny singly, na kterých budou remixy například od Roba Smithe (ze Smith& Mighty), Vibronics, Digital ze Sativa Records a Kuranaky ze Zettai-Mu z Japonska, včetně trošky dubstepu a obrazového eriálu.  
 
**Profil kapely Zion Train

**

Zion Train jsou průkopníci tanečního dubu a posledních patnáct let také jedničky v tomto žánru. V devadesátých letech se hodně angažovali v alternativní a undergroundové hudební scéně a současně byli jedněmi z nejlepších tvůrců roots reggae. Jejich produkce patří mezi dubovými kapelami, které hrají živě, k těm nejkvalitnějším na světě. Pomohli zavést dnes běžnou praxi, kdy kapely během koncertu propojují dynamické dubové mixování s akustickými nástroji a výbornými živými vokály.

Kapelu založil Neil Perch v roce 1990, kdy začínal s živým dubovým mixováním (dnes se věnuje i produkci), a posléze se k němu přidal Colin Cod (dechový nástroj „melodika“, produkce), Tench (produkce), Molara (vokály), Hake (trumpeta) a Forkbeard (trombon). V letech 2001 až 2005 ještě přibyl hlas Dubdadda a Forkbearda u trombonu vystřídal Bigga. Složení kapely se pružně přizpůsobuje typu vystoupení, takže na tanečních party vystupuje třeba jen Perch s jedním ze zpěváků, zatímco na koncertech se sejde celá kapela. V roce 2006 se zpěvačka Molara rozhodla vydat na sólovou dráhu. Od té doby s kapelou vystoupila už celá řada věhlasných zpěváků, například Dubdadda, Brother Culture, Y.T., Earl 16 nebo Tappa Irie.
Zion Train je jedno z nejplodnějších hudebních uskupení na světě. Nejen že za sebou mají obrovskou vlastní vydanou tvorbu, ale také se na mnoha albech podíleli produkčně, remixovali cizí skladby, spolupracovali na písních, vydávali časopisy a CD-romky, zakládali internetové stránky a vytvářeli soundsystémy. Zpočátku vydávali alba pod vlastní značkou Universal Egg Label, ale v roce 1995 podepsali smlouvu s China Records. Jako první přišli s nápadem natočit reklamní dubový klip, a to pro svůj singl „Get Ready“, a způsobili pozdvižení veřejnou kampaní provázející vydání alba „Homegrown Fantasy“. Od roku 1999 jsou opět samostatní pod labelem Universal Egg. Nepřestávají vytvářet kvalitní dubovou, elektronickou a etnickou taneční hudbu a po více než patnácti letech existence jejich produkce zní stále stejně neotřele i dnešním náročným posluchačům.
V roce 2006 kapela odehrála desítky živých vystoupení nadšeným fanouškům po celé Evropě, poprvé koncertovala v Mexiku a Brazílii a v Japonsku absolvovala své doposud největší turné. V roce 2007 se chystá vydání jejich netrpělivě očekávané deváté desky pod názvem „Live as One“. Perch tráví spoustu času ve studiu, kde natáčí zpěváky Earla 16, Tappu Irie, Dubdadda, Y.T., Marlene Johnsonovou, Raiz a Luu, a hudbu kytaristy P Lushe z Nucleus Roots, klávesisty Paola Polcariho z Almamegretta (Itálie), bubeníka Vedrana z Radikál Dub Kolektiv (Chorvatsko) a hráče na dechový nástroj „melodika“ Chasbu z Bush Chemists. Kapela plánuje odehrát několik ochutnávkových vystoupení z nového alba na začátku roku v září a říjnu se chystají na světové koncertní turné.
 
Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji sítě Ticketportalza 250,– Kč + poplatky, na místě pak za 300,– Kč.Star je ve 20:00
Více informací nawww.ziontrain.co.ukawww.prostorabaton.cz
  

 

"":[http://www.dsmacku.com/]
  

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.