Jack White vydá spoustu bluesové muziky na vinylech

  • Jack White vydá spoustu bluesové muziky na vinylech Fotogalerie (3)
    • 11.02.2013
    • Tisk

    Jack White oznámil, že jeho vydavatelství Third Man Records nabídne na vinylech kompletní …

    Sdílejte článek:

Jack White oznámil, že jeho vydavatelství Third Man Records nabídne na vinylech kompletní katalog skotského bluesového a jazzového labelu Document Records.

  Ten obsahuje přes 25 tisíc nahrávek předválečných bluesových písní, o kterých je Jack White přesvědčen, že by se měly dostat k široké veřejnosti, a to navzdory tomu, že mu to zřejmě nepřinese zisk.

  „Je to o tom období, kdy se začaly dít velké věci,“ řekl Jack White ve vysílání BBC 6 Music.

  „Nové nahrávací společnosti se pokoušely prodávat desky lidem ve městech. Pak si ale řekly, proč nezačít prodávat taky černým lidem z jihu, a došlo jim, že je nutné začít nahrávat muziku, která se právě těmto lidem bude líbit.“

  „Do Chicaga a Wisconsinu proto dovezli řadu bluesových muzikantů, aby tam nahrávali. Tak začaly vznikat desky s moderní muzikou,“ pokračoval White.

  „Bylo to poprvé, co jednotliví muzikanti skládali písničky o sobě samých, světu říkali něco o sobě samých. Muž s kytarou nebo žena, která zpívala a cappella.“

  Podle Jacka Whita došlo k tomu, že ve 40. letech minulého století, začala být tato hudba ignorována, protože přišly populárnější žánry.

  Začala éra big bandů, začala válka a lidé na bluesové hudebníky zapomněli.

  White vydá katalog bluesových a obskurních umělců v chronologickém pořadí.

  První tři počiny nabídl už 29. ledna.

 

www.vintagevinylnews.com
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.