Hip Hop na Žebříku 2006

**HIP HOP NA ŽEBŘÍKU 2006

**

Hiphop kultura míří momentálně i v Čechách na vrchol popularity. Zatímco „zbytku“ hudebního koláče prodeje spíše klesají, rappeři vyprodávají kluby po celé republice. Hiphop stage na vyhlášení výročních cen Žebřík 2006 Sony Ericsson Awards je esencí minulého roku. Fanoušci uvidí to nejdůležitější, co je momentálně na naší scéně k mání.
Jedním z nejzajímavějších lidí uvnitř této komunity je bezesporu Gipsy. Ten minulý rok přinesl na svět projekt Gipsy.cz, který míchá jeho slabost pro hiphop a rn cikánskými vlivy. Živelnost se mísí se sebevědomím a vy můžete v jednu chvíli skákat do stropu a zároveň plakat. Jeho album Romano hip hop je bezesporu jednou z desek roku 2006. Hitovku Tajsa uslyšíte na CD Soundczech – Best Of 2006, které je free přílohou REPORTU 2/07.
Další účastníci Žebříku Pio Squad se vymykají běžnému standardu tuzemského hiphopu. Nejsou ani z Prahy či Brna, přesto z jejich hudby sálá velkorysost a nadhled. To co vás zaujme na první poslech, je jejich talent pro vyprávění běžných příběhů. Pio Squad došli z Jihlavy až na absolutní vrchol domácícho hiphopu především díky důvěryhodnosti a trpělivosti. Těšte se.
Abdul 52 & Omar jsou momentálně nejznámější a nejaktivnější čeští urban music DJs. Mají navíc vlastní show na Radiu Wave – Platinum Soul Top Ten je jediná česká hiphop radio hitparáda. Poslední dva roky se bez těchto DJs takřka nic neobejde.
Žebřík 2006 Sony Ericsson Awards vyvrcholí v pátek 9. března v DK Inwest v Plzni. Během pětihodinové akce dojde k předání třiceti cen. Na hlavní scéně vystoupí se můžete těšit na koncerty J.A.R., Support Lesbiens a dalších.
Hlasování v anketě probíhá do 28. února – více na www.ireport.cz
   

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.