Sean Lennon vystoupí v Praze 5. února

**Sean Lennon představí své album Friendly Fire 5.února v Lucerna Music Baru
**
 
„Senzační… skvěle navazuje na popové melodie Beatles.“ (čtyři hvězdičky) – Rolling Stone
*
„Srovnatelné s tím nejlepším, co tato rodina vytvořila… pozoruhodné“ – Filter*
*
„Nejlepší popové momenty v roce 2006“ – Urb*
*
„Je Lennon věrný odkazu své rodiny? To si pište, že je.“ – Los Angeles Times*
 
Friendly Fire je druhá sólová deska a zároveň film Seana Lennona. Obojí bylo vydáno u Capitol Records. Album Friendly Fire volně navazuje na Lennonův debut Into the Sun z roku 1998. Obsahuje kinematografickou suitu písní, které jsou stylově bohaté stejně jako jeho předchůdce, avšak ve srovnání s ním mají skladby více tradiční strukturu a můžeme zde také nalézt několik jednotících témat.
V období mezi oběma alby spolupracoval Lennon s různými lidmi a skupinami. Mimo jiné to byli např. Yoko Ono, Money Mark, Deltron 3030, Handsome Boy Modeling School, Vincent Gallo, Thurston Moore, John Zorn, Ryan Adams, The Boredoms, Ben Lee a další. Ti všichni přispěli k tomu, že album Friendly Fire se vyvíjelo přirozeně, ve svém vlastním tempu.
„Po prvním albu jsem dlouho cítil rozčarování nad mašinérií hudebního průmyslu,“ říká Lennon. „Ne, že bych přestal hrát, nahrávat a vystupovat, jen jsem toto vše dělal diskrétněji. Friendly Fire je pokusem, jaké by to mohlo být dělat hudbu opět veřejněji.“
Album Friendly Fire, produkované samotným Lennonem, začalo vznikat, když si na dva týdny pozval do studia producenta Toma Billera a bubeníka Matta Chamberlaina (Pearl Jam, Tori Amos). Zatímco na svém debutovém albu obstarává Lennon skoro všechny nástroje, u Friendly Fire se rozhodl vytvořit kapelu, se kterou nahrál album živě, navíc u většiny skladeb na první pokus. Dalšími hudebníky byli mimo jiné Jon Brion (varhany, kytara, doprovodné bubny), Yuka Honda ze skupiny Cibo Matto (piano, klávesy, basa), Harper Simon (kytara) nebo Bijou Phillips (doprovodný vokál).
Album otevírá skladba „Dead Meat“, nejsladší a nejšťavnatější píseň, která stále upozorňuje: „Nakonec zjistíš, že / Máš to, co si zasloužíš.“ Podobně můžeme v temném romantismu jemné melodické písně „Parachute“ slyšet „Musím-li dnes zemřít / Raději bych byl s tebou.“
Zastřená, roztomile strašidelná skladba „Tomorrow“ je balada prokletých milenců zachycená vesmírným transistorovým rádiem. „Headlights“ je nejvíce charakteristická svými půvabně rozestřenými vokálními harmoniemi. A skoro neidentifikovatelné psychedelické přepracování obskurnosti Marca Bolana „Would I Be the One“ se vznáší a rozptyluje před poslední opuštěnou a orchestrální skladbou „Falling Out of Love.“
Lennon také napsal pro každou skladbu krátký film (režie Michele Civetta). DVD se prodává společně s CD Friendly Fire v jednom balíčku. Ve fantaskních filmech, které dohromady tvoří konceptuální snímek o zradě a zklamání v lásce, hrají kromě Lennona samotného také jeho přátelé Lindsay Lohan, Bijou Phillips, Asia Argento, Carrie Fisher, Devon Aoki, Jordana Brewster a další.
Na otázku, jak by porovnal tvorbu Friendly Fire jako alba a*Friendly Fire* jako filmu, Lennon odpovídá: „Hudba je neviditelná. Ve studiu jsem strávil spoustu času se zavřenýma očima. U filmu to naštěstí nebyl ten případ.“
Sean Lennon
Sean, syn Johna Lennona a Yoko Ono, má bohatou hudební historii: už na matčině albu Season of Glass z roku 1981 se podílel recitací, v devíti letech se podílel na písni It's Alright na tribute albu Every Man Has a Woman. Další kolaborace zahrnují třeba Lennyho Kravitze, Soulfly nebo japonskou dvojicí Cibo Matto, jeho klip k písni Home natáčel Spike Jonze (Fatboy Slim, Sonic Youth, Björk, Being John Malkovich, produkoval Jackass: The Movie).  
Začátek koncertu je ve 20:30. Vstupné na pokladně Lucerna Music Baru za 300,– Kč, v sítích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal za 300,– Kč + poplatky a v den koncertu na místě za 350,– Kč. Je na místě však všechny informovat, že lístky z předprodejů velmi rychle mizí.
Více informací naleznete na www.musicbar.cz, www.seanonolennon.com
    

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.