Damon Albarn chce složit novou operu

  • Damon Albarn chce složit novou operu Fotogalerie (17)
    • 04.10.2012
    • Tisk

    Damon Albarn oznámil, že se těší na skládání nové opery. Reagoval tak na velký úspěch představení …

    Sdílejte článek:

Damon Albarn oznámil, že se těší na skládání nové opery. Reagoval tak na velký úspěch představení „Dr Dee“, které mělo premiéru v loňském roce.

Frontman Blur řekl: „Mám opravdu dobrý nápad. Zatím neřeknu, o co jde, ale je to zajímavé.“

Damon Albarn o svých plánech promluvil při představení Undress For The Opera, nového schématu, které má zaujmout mladé lidi a motivovat je k tomu, aby se začali více zajímat o operní žánr.

Nabízí také nižší ceny a uvolněnější „dress code“.

„Mám rád, když se můžu obléknout do gala, ale na druhou stranu mám taky rád, když si můžu vybrat. Líbí se mi myšlenka, že se můžete na představení slavnostně obléknout, ale nemusíte,“ uvedl Albarn k novému konceptu.

A proč projekt podporuje?

„Opravdu nepatřím k lidem, kteří mají operní vzdělání. Pracuji na tom tak nějak instinktivně. Fakt, že Anglická státní opera je připravená mé snahy podpořit, jen ukazuje, že je zdravá.“

„Opera jako forma se může vyvíjet a umožňuje lidem využít tohoto skvělého nástroje k objevení něčeho nového. Moc rád bych přispěl něčím, co osloví opravdu všechny příznivce klasické hudby,“ pokračuje Damon Albarn.

Opera Dr Dee měla premiéru na Mezinárodním festivalu v Manchesteru v roce 2011. Letos ji uvádí Anglická státní opera v Londýně.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.