Kvůli bouřkám předčasně skončil i festival Creamfields

Závěrečný den britského tanečního festivalu Creamfields musel být zrušen. Včera tj. v neděli 26. srpna ráno organizátoři akce uzavřeli vstupy do festivalového areálu.

Areál v Daresbury, v britském hrabství Cheshire totiž noční průtrže mračen natolik podmáčely, že byl pro konání festivalu naprosto nepoužitelný.

Pořadatelé Creamfields se rozhodli pro zrušení programu závěrečného dne po dohodě s místní policií.

V prohlášení na oficiálních stránkách festivalu stojí: „S velkou lítostí oznamujeme, že dnešní program Creamfields byl zrušen kvůli intenzivnímu dešti, který přes noc zatopil festivalový areál. Snažili jsme se udělat maximum pro to, aby mohl festival pokračovat podle plánu, ale po vyhodnocení stavu areálu jsme se po dohodě krizového štábu (pořadatelé, policie, odpovědné agentury) rozhodli ve jménu ochrany zdraví a zajištění bezpečnosti návštěvníků festival předčasně ukončit.“

V oficiálním prohlášení se dále píše, že prudký noční déšť má za následek to, že velké části areálu jsou naprosto nepoužitelné. Bylo nutné hlavně bezpečně evakuovat návštěvníky festivalového campu.

Creamfields 2012 bývá zmiňován jako jeden z největších a nejvýznamnějších tanečních festivalů na světě.

V Daresbury se koná pravidelně už od toku 2008.

K letošním vystupujícím patřili např. Calvin Harris, deadmau5, Axwell nebo Tiesto.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.