Glen Hansard v Divadle Archa představí novou sólovku

  • Glen Hansard v Divadle Archa představí novou sólovku Fotogalerie (7)
    • 22.08.2012
    • Tisk

    Irský zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel Glen Hansard vystoupí 5. září v pražském Divadle …

    Sdílejte článek:

Irský zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel Glen Hansard vystoupí 5. září v pražském Divadle Archa, kde představí nové sólové album Rhythm & Repose, které vyšlo letos v červnu.

Na turné vyráží Glen Hansard s kompletní sestavou The Frames.

„Kluci z kapely odpočívali příliš dlouho, je na čase znovu je zapojit, ať se vyřádí,“ říká Glen.

„Je tedy pravděpodobné, že se posluchači dočkají nejen aktuální tvorby, ale i starších písní z předcházejících období Hansardova muzikantského života,“ doplňuje ho pořadatel koncertu Marek Irgl.

Překvapením pro pražské fanoušky, kteří měli možnost Hansardův umělecký vývoj sledovat pravidelně krok za krokem od roku 2002, bude přítomnost dechové sekce, a pokud to situace dovolí, i smyčcového kvarteta.

Sólový projekt Rhythm & Repose představuje velmi otevřenou bilanci událostí posledních let Hansardova osobního i uměleckého života.

Spíš melancholicky laděný projekt natočil loni v New Yorku s americkými muzikanty bez účasti kohokoliv z domovské kapely The Frames nebo Swell Season (s výjimkou hostování Markéty Irglové ve dvou písních).

„Hudebně se obrací k americké hudební tradici, folkové mantinely jsou na několika místech překročeny až k hranici tradičního country, pojatého ovšem s Hansardovou nezaměnitelnou osobitostí,“ doplňuje Marek Irgl.

Glen Hansard přijede do Prahy jen na skok, druhý den odlétá do Dublinu.

Pražský koncert bude teprve druhým v rámci tříměsíčního turné, během kterého vystoupí jak sólově s vlastní kapelou, tak i v úloze předskokana Eddieho Veddera, lídra Pearl Jam.

„Praha je pro mě městem, kde hraji nesmírně rád. Jiným než všechna ostatní, snad s výjimkou Dublinu,“ říká Glen Hansard.

„Mám tady zázemí, přátele a cítím se tu jako doma. Na koncert v Arše se těším, je to skvělá scéna, dobře se tam hraje,“ dodává. Vstupenky za 560 korun jsou k dostání v pokladně divadla Archa nebo v sítích Ticketpro a Ticketportal.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze