Bruce Springsteen trpěl depresemi a myslel na sebevraždu

  • Bruce Springsteen trpěl depresemi a myslel na sebevraždu Fotogalerie (7)
    • 27.07.2012
    • Tisk

    Bruce Springsteen působí jako suverénní, vyrovnaný a pohodový člověk, ale ne vždycky se …

    Sdílejte článek:

Bruce Springsteen působí jako suverénní, vyrovnaný a pohodový člověk, ale ne vždycky se tak opravdu cítil. V 80. letech minulého století trpěl depresemi a měl sebevražedné sklony.

Podle magazínu New Yorker se u Bruce Springsteena silné deprese objevily poprvé, když v roce 1982 finišoval s albem Nebraska.

Hned začal pravidelně docházet k psychoterape­utovi.

„Cítil se zralý tak akorát na sebevraždu,“ řekl Springsteenův přítel a životopisec Dave Marsh.

A pokračoval: „Deprese sama o sobě nebyla nijak šokující. Byl na cestě od nikud na výsluní. Kolem něj se pohybovala celá řada pochlebovačů. V takových chvílích si začnete říkat, jestli máte jako člověk nějakou hodnotu. Začne se to ve vás prát.“

Bruce Springsteen sám k tomu řekl: „Řadu lidí takové rozpoložení přivedlo k drogám. Moje trable nebyly tak viditelné. Byly jiné. Šlo taky o velký problém, ale tak nějak tišší… poklidnější… Na každého umělce, který má úspěchy, je vyvíjen obrovský tlak. A pak to sebezapření na pódiu…“

Postupně se ale Springsteen problémů zbavil.

Jeho spoluhráč Steven Van Zand řekl magazínu Rolling Stone, že důvodem, proč může Bruce Springsteen ve věku 62 let vystupovat tři a půl hodiny v kuse, je jeho čistý životní styl.

„Je v kondici právě proto, že nebere drogy. Je to něco, k čemu se nemusí přemlouvat. On je zářný příklad toho, co se stane, když se celý život nedotknete drog,“ řekl Van Zand.

A dodal: „Určitě si někdy dal pár drinků, ale určitě nikdy nepil nějak moc. Taky zdravě jí a pravidelně cvičí. Je to jednoduché. Nefetuj. Nepij. Jez zdravě, choď cvičit a můžeš dělat rock & roll i v 62. Je to naprosto přirozené.“

Že je ve skvělé kondici, dokázal Bruce Springsteen i v Praze, a to 11. července při vystoupení v Synot Tip Areně.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.