Soundtrack k Olympiádě vyjde po zahajovacím ceremoniálu

  • Soundtrack k Olympiádě vyjde po zahajovacím ceremoniálu Fotogalerie (8)
    • 24.07.2012
    • Tisk

    Soundtrack k zahajovacímu ceremoniálu letních olympijských her v Londýně se začne prodávat …

    Sdílejte článek:

Soundtrack k zahajovacímu ceremoniálu letních olympijských her v Londýně se začne prodávat hned po jeho skončení tzn. tuto sobotu 28. července.

Hudba z ceremoniálu, který odstartuje zásadní sportovní událost letní sportovní sezony, bude k dispozici v digitální podobě a podle zatím dostupných informací nabídne nové skladby od Underworld i písně od dalších umělců, kteří vystoupí na olympijském stadionu.

Jako fyzické CD pak bude album nazvané Isles Of Wonder: Music for the Opening Ceremony of the London 2012 Olympic Games k dispozici od 6. srpna.

A proč tento název?

Odkazuje na Shakespearovo dílo The Tempest (Bouře), kterým se režisér olympijských ceremoniálů Danny Boyle nechal inspirovat.

Protože organizátoři her chtějí, aby jména vystupujících umělců na zahajovacím ceremoniálu byla překvapením, vydavatelství Decca/Universal nechává zahalený tajemstvím i tracklist alba.

Minulý měsíc nicméně unikl dokument, podle kterého by se na soundtracku měly objevit písně např. od Arctic Monkeys, Amy Winehouse a Muse.

S největší pravděpodobností na albu nebudou chybět ani nahrávky z dílny Paula McCartneyho, který už dříve oznámil, že zahraje několik skladeb na zahajovacím ceremoniálu, nebo Underworld, kteří byli jmenováni hudebními režiséry akce.

A Symphony of British Music: Music For The Closing Ceremony of the London 2012 Olympic Games tzn. album s muzikou, která zazní v průběhu závěrečné noci olympiády, vyjde 12. srpna.

Připomeňme, že oficiální písní olympiády byla jmenována skladba „Survival“ od tria Muse.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz