Blíží se XII. ročník festivalu Jazz Goes To Town

XII. ročník festivalu Jazz Goes To Town 2006, se uskuteční ve dnech 16. – 21. 10. 2006.

Pro tento ročník připravili pořadatelé ve spolupráci s Peterem Lipou mnoho zajímavých koncertů a festivalových extenzí.

Mezinárodní festival Jazz Goes To Town v Hradci Králové se za jedenáct let svého trvání zařadil mezi nejprestižnější z tuzemských, ale i evropských jazzových festivalů. V době konání festivalu se Hradec Králové stává hlavním městem „České jazzové republiky“. Tuto reputaci se podařilo vybudovat především díky zajímavé dramaturgii hudebníka Martina Brunera a nadšené organizační práci občanského sdružení Jazz Goes To Town. V roce 2005 dochází ke změně pořadatele, kterým se po výběrovém řízení vyvolaném Magistrátem města Hradce Králové, tradičním patronem festivalu, stává pořadatelská agentura SPKM, s.r.o. z Brna. Roli dramaturga  festivalu přijímá Peter Lipa, známý slovenský jazzman, který je zároveň dramaturgem Bratislavských jazzových dní. 

Tradičně se bude hrát na minimálně deseti místech jako jsou kluby, hospody, náměstí, kino, divadlo, sál Filharmonie HK a Kongresového centra Aldis. Hradecké hotely a ubytovací zařízení vytvoří speciální festivalovou nabídku levného ubytování. Tato nabídka by se měla týkat také možnosti noclehu pro studenty do 50 Kč. Koncerty v kině Centrál budou navazovat na projekci, která bude tematicky spojena s koncertem. Zde bude také instalována „live“ fotografická výstava „Jazz den po dni“, kdy jsou hned následující den doplňovány fotografie z předchozích koncertních večerů. V Galerii moderního umění se v rámci zahájení festivalu odehraje hudebně-vizuální performance Jana Steklíka autora festivalového loga, nazvaná „Jazz Ducks Walks To  Town“. Výjimečným představením bude společný projekt pražského Open Sextetu a hradeckého Tanečního divadla Honzy Pokusila. Tyto dvě tělesa se na prknech Klicperova divadla spojí v jedinečnou fůzi živého jazzu a živého moderního tance. V hospůdkách dostanou příležitost také mladí hradečtí jazzoví muzikanti. Nejdůležitějším rozšířením festivalu je první ročník mezinárodní soutěže European Jazz Newcomer, pro nadějné kapely z Visegradských zemí a Rakouska.

Hlavními hvězdami letos budou např. Richard Bona (USA), Barbara Dennerlein (DE), Kurt Elling (USA), Dan Bárta & Robert Balzar trio (CZ), Big Band Nouvelle Cuisine (AT) a mnoho dalších. Více na www.jazzgoestotown.cz

 
Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.