The Mission už dnes v pražském Paláci Akropolis

  • The Mission už dnes v pražském Paláci Akropolis Fotogalerie (3)
    • 07.06.2012
    • Tisk

    Legendární The Mission jedou turné k 25. výročí založení kapely. V původní sestavě už …

    Sdílejte článek:

Legendární The Mission jedou turné k 25. výročí založení kapely. V původní sestavě už dnes večer vystoupí v pražském Paláci Akropolis na Žižkově.

„Když jsme tu byli naposledy, asi před jedenácti lety, skončili jsme po koncertě na baru popíjením absintu. Vzpomínám si, že se pak objevil nějaký člověk, co se nám chtěl dostat do tourbusu a Craig, který už měl dost upito, na něj vytáhl nůž. Zní to divně, když to takhle popisuju, ve skutečnosti to bylo zábavné, protože s Craigem se nikdy nenudíte.“ vzpomíná na Prahu Wayne Hussey.

The Mission patří k nejvýznamnějším představitelům gothic rocku.

V roce 1986 kapelu založilo trio Hussey-Hinkler-Adams – bývalí členové The Sisters Of Mercy.

Za celou kariéru, několikrát přerušenou personálními změnami nebo touhou hyperproduktivního Husseyho po vlastních projektech, vydali jedenáct studiových alb.

Jmenujme třeba Carved In Sand (1990), Masque (1992) a Neverland (1996) z doby, ve které The Mission asi nejvíc zasáhli tuzemské publikum.

Z jejich návratu na scénu vzešlo album Dum Dum Bullet (2010), které potvrzuje, že The Mission v uplynulém století ještě neřekli všechno.

„Budeme se soustředit na naše starší desky. Na ty, které jsme vytvořili společně s Craigem a Simonem,“ přibližuje program dnešního koncertu Wayne Hussey.

www.palacakropolis.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz