Jičín-město pohádky

Od úterý 12. do neděle 17. září proběhne v Jičíně pohádkový festival Jičín – město pohádky, který má podtitul Strašidla, strašáci a strašpytlové.

 

16. ročník festivalu bude zahájen v 16.00 hodin velkým průvodem pohádkových bytostí, v jehož čele půjde hlavně Jiří Lábus, patron pohádkového města. V průběhu pohádkového týdne se s ním můžete v Jičíně potkat častěji. Třeba při veřejném nonstop čtení z díla Václava Čtvrtka nebo ho uvidíte jako prince v Rusalce.

 

Letošní ročník jičínského pohádkového festivalu je – vedle tématu Strašidla, strašáci a strašpytlové – rovněž poctou pohádkáři Václavu Čtvrtkovi. V programu narazíte nejen na již zmíněné čtení, ale i společenský večer, na kterém bude Václavu Čtvrtkovi předáno čestné občanství Pohádkového města in memoriam nebo slavnostní přejmenování jičínské městské knihovny na Knihovnu Václava Čtvrtka.

 

Dále pak budou k vidění výstavy výtvarné, knižní či dětské tvorby, ve čtvrtek můžete vidět Pohádkový parní expres s modrou parní lokomotivou zvanou Albatros. V patrových vagónech přiveze děti z několika pražských škol a bezbariérový přístup umožní cestovat školákům ze základní a střední školy Slunce pro všechny.

 

Krom vidění bude v Jičíně také i něco k poslechu: Dan Bárta, Petr Spálený, Heidi Janků, duo Vanda a Standa, Emil Viklický, Zuzana Lapčíková a další. A nejenom muzika, ale například pohádky od Hajaji. Na farní zahradě je v 17 hodin budou dětem číst Michal Malátný, Hana Maciuchová nebo Jitka Molavcová, či Josef Somr.

 

Další atrakcí budou tvůrčí dílny, na náměstí, nádvořích i v zámeckém parku, kde bude možnost vyrobit si dáreček pro radost.

 

Festival nebude postrádat překvapení a nápady otevírající prostor zajímavým aktivitám. Těšit se můžete na divadelní představení, výstavy, tvůrčí dílny, soutěže, pódiová vystoupení, večerní pořady, ale i na atmosféru pohádkového města. Přesný program festivalu a další podrobnosti se dozvíte na www. pohadka.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.