Björk ze zdravotních důvodů zrušila i vystoupení na Colours

  • Björk ze zdravotních důvodů zrušila i vystoupení na Colours Fotogalerie (5)
    • 11.05.2012
    • Tisk

    Islandská zpěvačka Björk ze zdravotních důvodů ruší část letního evropského turné. Tato …

    Sdílejte článek:

Islandská zpěvačka Björk ze zdravotních důvodů ruší část letního evropského turné. Tato nemilá skutečnost zasáhne i tuzemský festival Colours of Ostrava, na kterém tak jedna z hlavních hvězd nevystoupí.

„Je nám to hrozně líto a oznamujeme to s těžkým srdcem, ale bohužel je to tak. Do poslední chvíle jsme se snažili, abychom nebyli jedním ze zrušených koncertů," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

„Dle sdělení managementu lékař Björk po závažném zánětu v krku doporučil okamžitý hlasový klid a omezení koncertování, jinak by hrozilo trvalé poškození jejího hlasu,“ pokračuje.

A dodává: „V tuto chvíli hledáme za ni náhradu, i když v tento moment je to velmi složité, protože kapely již mají své turné naplánované. Držte nám palce, je to pro nás těžká chvíle, děkujeme za pochopení této situace a omlouváme se za veškeré těžkosti, které to může přinést našim fanouškům.“

Ze stejného důvodu Björk zrušila koncerty na festivalech Primavera Sound ve Španělsku a Portugalsku nebo na Balaton Sound v Maďarsku i část jihoamerického turné.

Festival Colours of Ostrava proběhne od 12. do 15. července 2012 v ostravském areálu Dolní oblasti Vítkovice a nabídne nejsilnější program v historii festivalu.

Mezi headlinery patří Alanis Morissette, Bobby McFerrin, Antony and the Johnsons, Kronos Quartet, Rufus Wainwright, Parov Stelar Band a další.

Colours kromě hvězd představí řadu sice „menších“, ale zato unikátních kapel z celého světa, které nabídnou neopakovatelné hudební zážitky různých žánrů.

Dorazí umělci z Islandu, Finska, Norska, Dánska, Faerských ostrovů, Konga, Mali, Keni, Jihoafrické republiky, Reunionu, Chile, Mexika, Argentiny, Kuby, Slovenska, USA, Kanady, Velké Británie, Francie, Německa, Libanonu, Polska, Izraele, Austrálie či Estonska.

Festival nabídne během čtyř dní na 10 scénách přes 150 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby.

www.colours.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze