Tortured Soul: Poslechněte si budoucnost jazzové house music

  • Tortured Soul: Poslechněte si budoucnost jazzové house music
    • 18.04.2012
    • Tisk

    24. dubna v Lucerna Music baru vystoupí američtí Tortured Soul, kteří originálně propojují jazz s taneční hudbou

    Sdílejte článek:

24. dubna v Lucerna Music baru vystoupí američtí Tortured Soul, kteří originálně propojují jazz s taneční hudbou

„Když jsme uslyšeli toto trio, spadla nám čelist a uvědomili jsme si, že je musíme představit pražskému publiku a dát je i na titulku dubnového programu,“ vysvětlují dramaturgové klubu Lucerna Music Bar, proč pozvali na koncert tuto v Čechách zatím ne příliš známou skupinu.

Tortured Soul se dali dohromady v New Yorku někdy kolem roku 2002. Vsadili tehdy na svůj talent, pracovitost a přesvědčení, že jazzy-house se dá hrát naživo, a zároveň vše skvělé na soulu 60. let zůstává v platnosti. „V electro-house postrádáme lidskost a duchovní emoce soulu, a tak jsme se rozhodli zahrát všechno sami," prozrazuje zpěvák a klávesista Ethan White, žák jazzového klavíristy Dona Friedmana. Druhým členem tria je J. Christian Urich, který zpíval od mládí v Metropolitní opeře, ale nakonec se z něho shodou okolností stal vyhledávaný bubeník a producent. V Tortured Soul sice sedí za bicími, ale převzal i part hlavního zpěváka (a nutno dodat, že naprosto excelentního)! Třetím mužem „zmučených duší“ je Jason Kriveloff aka JKriv, který vystudoval jazzovou konzervatoř a hrával s esy jako C. Terry, J. Henderson, C. Taylor nebo F. Hubbard.

Totured Soul

Totured Soul

V uplynulých letech si kluci podmanili jak evropské a newyorské jazzové kluby, tak velké festivaly. Například na Montreal Jazz Festival zažili ovace ve stoje od 15.000 lidí! Slovutný Gilles Peterson při té příležitosti prohlásil: „Slyšel jsem budoucnost jazzové house music!" Tortured Soul mají za deset let existence na svém kontě pouze několik EP a dvě CDs – Introducing (2005) a Did You Miss Me (2009). Berte to jako následek jejich vášně pro koncertování. Vzhledem k tomu, že jim fandí i Stevie Wonder, Gilles Peterson nebo Carl Cox, není se co divit.

Jejich muzika propojuje soul 60. let a moderní house způsobem, který teleportuje vaše vědomí do vyšší dimenze…

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze