Legendární Uriah Heep dorazí rovnou na čtyři koncerty

  • Legendární Uriah Heep dorazí rovnou na čtyři koncerty Fotogalerie (6)
    • 16.04.2012
    • Tisk

    Uriah Heep na začátku září zahrají ve čtyřech krajských městech v České republice. Jejich …

    Sdílejte článek:

Uriah Heep na začátku září zahrají ve čtyřech krajských městech v České republice. Jejich turné u nás zahrnuje i koncerty v Ostravě a Hradci Králové, kde se v roce 1987 v tehdejším Československu představili tuzemským fanouškům poprvé.

Britská hardrocková legenda v České republice naposledy vystoupila v říjnu loňského roku v Brně.

Uriah Heep vystoupí 3. září ve Velkém sále ostravského Garage Clubu, o den později v královehradeckém Kulturním domě Střelnice, 5. září v českobudějovickém Kulturním domě Vltava a 6. září v Kulturním domě v Ústí nad Labem.

Kapela vznikla v roce 1969. Z původní sestavy už zbyl jen kytarista Mick Box.

Zpěvák Bernie Shaw s fanoušky částečně komunikuje česky.

Základům češtiny se naučil díky manželce Radce, která pochází z Uherského Brodu. Seznámili se v Londýně, kde pro kapelu jako textilní výtvarnice navrhovala kostýmy.

Na koncertech Uriah Heep obvykle hrají „Return to Fantasy“ ze stejnojmenného alba z roku 1975, „Stealin'“ z alba Sweet Freedom z roku 1973 nebo „Rainbow Demon“ z velice úspěšného alba Demons & Wizards z roku 1972.

Nechybí ani nejznámější balada „Lady In Black“, pod kterou je, stejně jako pod většinou hitů Uriah Heep, podepsán bývalý člen skupiny Ken Hensley. Ten v roce 1980 ze skupiny odešel kvůli nesouhlasu s jejím posunem k popovému žánru.

Za dobu své existence vydali přes 20 studiových alb jako například Look at Yourself nebo Demons and Wizards a srovnatelný počet nahrávek živých koncertů.

Po celém světě prodali přes 30 milionů kopií alb.

Ve Spojených státech se Uriah Heep stali kultovní kapelou známou jen pro skutečné znalce, udrželi si ale řadu příznivců v zemích jako Německo, Nizozemsko, Japonsko a Rusko, kde vystupují na vyprodaných stadionech.

Předprodej vstupenek startuje v síti Ticketstream dnes (16. dubna 2012).

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze