Ostrov v Tichomoří touží po show Lady Gaga

  • Ostrov v Tichomoří touží po show Lady Gaga
    • 11.04.2012
    • Tisk

    Na neobvyklou nabídku se Lady Gaga snaží nalákat korálový ostrov Niue ve střední části …

    Sdílejte článek:

Na neobvyklou nabídku se Lady Gaga snaží nalákat korálový ostrov Niue ve střední části Tichomoří. Slibuje, že pokud na něm zpěvačka uspořádá koncert, přijdou na něj všichni místní obyvatelé.

Informovala o tom francouzská televize France 24.

Niue leží asi 2 500 kilometrů severovýchodně od Nového Zélandu. Má přibližně jen 1 600 obyvatel a mluvčí místního cestovního ruchu Mike Hogan řekl, že všichni chtějí výstřední popovou divu vidět zpívat naživo.

„Není to něco, co by mohlo slíbit hodně míst, že přijdou všichni obyvatelé,“ citoval ho televizní server.

„Je tak neobvyklá a uvažuje mimo zažitá schémata. Tak nás napadlo, že i my budeme uvažovat mimo zažitá schémata a pozveme ji sem,“ řekl.

Místní doufají, že Lady Gaga po červnových koncertech na Novém Zélandu přidá ještě vystoupení na Niue. Pro zpěvačku by prý zajistili co nejlepší a nejpříjemnější ubytování, kde by mohla zůstat, jak dlouho by chtěla.

Ostrov Niue, jehož název v místním jazyce podle médií znamená „hleďme, kokos“, byl osídlen v půlce prvního tisíciletí našeho letopočtu Polynésany.

V roce 1774 se na něj pokusil vkročit britský mořeplavec James Cook, odradili ho ale nepřátelští domorodci.

Objevitel po třech pokusech úsilí vzdal a místo nazval Savage Island (Divošský ostrov).

V 60. letech minulého století na něm žilo kolem pěti tisíc lidí. Řada z nich ale od té doby odešla za lepšími příležitostmi, často na Nový Zéland.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.