Program Hitrádia Orion na internetu plně digitálně

Internetový broadcaster ABradio.cz, který zajišťuje internetové vysílání pro více než stovku rádií, zahájil plně digitální vysílání ostravského Hitrádia Orion.
P r a h a, 26. června 2006 – Hitrádio Orion je devátou českou rozhlasovou stanicí, kterou si mohou návštěvníci stránek ABradio.cz vychutnat kdekoliv na světě v nejvyšší kvalitě, její signál je totiž nově snímán přímo z vysílacího studia Hitrádia Orion. Díky tomu je bez jakýchkoliv rušivých vlivů, které vznikají při snímání klasickým analogovým tunerem na VKV. „Naší strategií je postupně připojit všechna česká rádia v plně digitální kvalitě. Po trojici západočeských stanic a kladenském Rádiu Relax nyní usilovně budujeme digitální trasy na Moravě. V brně jsme takto připojili rádia Petrov a Student, následovalo jihlavské Rádio Vysočina a přes valašské Apollo jsme se dostali až k ostravskému Hitrádiu Orion,“ říká Adam Křikava, ředitel společnosti ABradio, a.s.

ABradio.cz zajišťuje pro Hitrádio Orion internetové vysílání v u nás nejrozšířenějším formátu Windows Media a k dispozici jsou posluchačům  tři streamy v odstupňované kvalitě. Zcela zdarma jsou posluchačům k dispozici streamy o síle 32 kbps a 64 kbps, náročnějším posluchačům s kvalitním internetovým připojením je určen 192 kbps stream v rámci unikátní placené služby Premium, která předplatiteli přináší nejvyšší kvalitu a neomezený poslech s předností před neplatícími posluchači. Internetové vysílání Hitrádia Orion je dostupné na internetových stránkách ABradio.cz (http://www.abradio.cz/…tradio-orion)
 
O ABradio.cz
ABradio se zaměřuje především na poskytování služeb souvisejících s šířením rozhlasového vysílání prostřednictvím internetu, především pak vytvářením vlastních internetových rádií různých žánrů a stavba internetových rádií na míru, podle přání klienta. V současné době šíří na internetu signál padesáti rádií ze čtyř evropských zemí a dalších padesáti čistě internetových stanic.

O Hitrádiu Orion
Hitradio Orion vysílá z Ostravy  a od jeho zahájení vysílání (1991) patří nepřetržitě k nejposloucha­nějším regionálním rozhlasovým stanicím. Podle posledních výsledků průzkumu Radio Projekt (10/2005–3/2006) poslouchá Hitradio Orion 215 tisíc posluchačů týdně. Program Hitrádia Orion je založen na formátu AC (Adult Contemporary) a stanice míří primárně na aktivní posluchačům ve věku 25–45 let. Jsou to převážně „mladí dospělí“, velmi často mladé rodiny s dětmi, které již nekladou tak velký důraz na nejaktuálnější hudební hity a módní trendy a spíše vyhledávají osvědčené hity svého mládí, ale zároveň si chtějí zachovat určitý přehled o tom, „co právě letí“.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz