Vizovické Trnkobraní nabídne Václava Neckáře i Rytmuse

45. ročník festivalu Vizovické Trnkobraní nabídne koncerty Tomáše Kluse, Richarda Müllera, Václava Neckáře nebo kapely Mig 21. V areálu likérky se představí i slovenský raper Rytmus nebo Jana Kratochvílová.

Tradiční festival přiláká každoročně až 20 tisíc návštěvníků, jeho součástí je i soutěž v pojídání švestkových knedlíků.

V případě Rytmuse a Jany Kratochvílové počítají pořadatelé s rozporuplnými reakcemi návštěvníků.

„Na Rytmuse se názory různí, někteří ho nesnáší, jiní se na jeho vystoupení těší, ale nakonec si ho stejně všichni přijdou poslechnout,“ poznamenal organizátor Zdeněk Jurásek.

Jana Kratochvílová vystoupí na festivalu dokonce dvakrát, v prvním případě zazní její experimentální skladby v rockově šamanské show, ve druhém zazpívá staré popové hity, ke kterým se běžně už nevrací.

Účast na festivalu potvrdili také Fleret, Vlasta Redl, Horkýže Slíže, Gipsy.cz, Xindl X nebo bratři Nedvědové.

„Zajímavé by mělo být například vystoupení Jiřího Stivína, který bude na hlavním pódiu hodinu bavit publikum, hrát na nejrůznější nástroje a lidé si určí, co má zahrát,“ uvedl Jurásek.

Nebude chybět ani taneční scéna. Vstupenky jsou v prodeji už od února.

Trnkobraní založili vizovičtí nadšenci.

Chtěli tak oslavit nejvýznamnější plod regionu – švestku, a tradiční oblíbený produkt z ní – valašskou slivovici. Festival se koná od roku 1967 vždycky v druhé polovině srpna.

www.trnkobrani.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.