V rámci oslav svatého Patrika v Praze zahrají irští Aslan

  • V rámci oslav svatého Patrika v Praze zahrají irští Aslan Fotogalerie (5)
    • 07.03.2012
    • Tisk

    Oslavy oblíbeného svátku svatého Patrika, irského patrona, budou letos v Praze v rockovém …

    Sdílejte článek:

Oslavy oblíbeného svátku svatého Patrika, irského patrona, budou letos v Praze v rockovém duchu. Festival s podtitulem St. Patrick Rock Prague se odehraje od 15. do 18. března ve čtyřech pražských restauracích.

Hlavním lákadlem programu bude irská rocková kapela Aslan, která vystoupí 16. března v Paláci Akropolis a následně ještě o den později 17. března na Václavském náměstí.

Vrchol oslav přijde 17. března, tedy v den, kdy se Irové po celém světě oblékají do zelené barvy a podávají se zelené pokrmy i pivo.

„Slaví se různě… od slavnostních pochodů, irské hudby a tradičního tance až po oblékání se do zeleného, barvení piva, pečiva a všeho možného nazeleno,“ řekl Frank Haughton, který festival organizuje už patnáct let.

Průvody, které se v den svátku pořádají po celém světě, mají původ v USA, kde se poprvé konaly v 18. století.

Vznikly jako prostředky k odvodu branců při převratu a občanských válkách a částečně jako kulturní projev irských imigrantů.

„Letošní průvod v New Yorku by měl mít rekordní účast až 150ti tisíc lidí,“ dodal Haughton.

V irských hospodách James Joyce Prague´s Cosy Irish Pub, Caffrey´s Irish Bar a nově i ve Staroměstské restauraci a restauraci U Supa zahrají skupiny Celtic Whisper, Nat nua & The Bold Fellas a Dave Morissey & The Studio 65.

Hlavní host festivalu, rockoví Aslan, letos oslaví 30. výročí založení.

„Praha je jedno z nejimpozantněj­ších měst, kam jsme byli v posledních letech pozváni. Všichni členové kapely se už nemůžou dočkat březnové návštěvy,“ uvedl zpěvák Christy Dignam.

Patronem letošního ročníku festivalu bude herec Martin Dejdar.

„Zúčastnil jsem se už oslav svatého Patrika před třemi lety v New Yorku. Je to především velká show a zábava,“ prozradil Dejdar.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.