Server Uloz.to jedná o legálním prodeji hudby

  • Server Uloz.to jedná o legálním prodeji hudby Fotogalerie (4)
    • 07.03.2012
    • Tisk

    Největší český server pro ukládání a stahování souborů „Ulož.to“ chce začít prodávat legálně …

    Sdílejte článek:

Největší český server pro ukládání a stahování souborů „Ulož.to“ chce začít prodávat legálně hudbu. Konečné rozhodnutí má v rukou organizace, která hájí práva hudebního průmyslu – Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI). S tou teď probíhají jednání.

Úterním Hospodářským novinám to řekl spolumajitel serveru Ulož.to Jan Karabina.

Úplná legalizace stahovacího serveru by měla přinést i vyšší výnosy z reklamy, která dnes tvoří třetinu webového podnikání firmy

„Jednání trvají dlouho, protože společně vyvíjíme obchodní model. Je to úplně jiný svět než IT, protože uvažují v jiných pojmech,“ uvedl Karabina.

„První informace bychom mohli zveřejnit nejdříve koncem března,“ doplnila ředitelka české IFPI Petra Žikovská.

Podle Jana Karabiny musí jít o co nejjednodušší model a za rozumné ceny, úměrné českému trhu.

Nabídka musí být natolik komplexní, aby lidé našli všechno, co hledají.

„Nechci složitou registraci nebo nutnost mít kreditní kartu, jako je u iTunes. Klíčová je jednoduchost a jednoduchý platební systém. Primárně by mělo jít o webovou službu,“ upřesnil.

Hospodářské noviny připomněly, že k serveru Ulož.to přitáhl pozornost lednový zátah na internetové úložiště Megaupload v USA.

I český server je totiž častým terčem stížností na to, že umožňuje sdílení pirátského obsahu. Podle Jana Karabiny firma dělá všechno pro ochranu autorských práv, sama ale nelegálně nahraný obsah nevyhledává a maže ho právě v reakci na případné stížnosti.

Server Ulož.to provozuje firma Nodus Technologies.

Server uvádí, že ho denně navštíví 250 až 300 tisíc lidí a podle služby Alexa.com každý z nich otevře průměrně osm stránek.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.