Stouni chystají k padesátinám i unikátní fotoalbum

  • Stouni chystají k padesátinám i unikátní fotoalbum Fotogalerie (2)
    • 05.03.2012
    • Tisk

    Legendární britští rockeři Rolling Stones připravují k 50. výročí svého prvního koncertu …

    Sdílejte článek:

Legendární britští rockeři Rolling Stones připravují k 50. výročí svého prvního koncertu fotoalbum, které zaznamenává historii a úspěchy kapely.

Kniha by se měla na pultech objevit 12. července. Právě v ten den v roce 1962 Rolling Stones poprvé vystoupili v Marguee Clubu na londýnské Oxford Street.

Publikace pod názvem The Rolling Stones: 50 je součástí oslav 50. narozenin kapely a jejích největších úspěchů. Fanoušci by si ale nejvíc přáli hlavně další světové turné.

Jeho uskutečnění zmínilo několik členů, oficiálně ale oznámeno nebylo a jednotliví muzikanti ho spíš vyvracejí nebo mlží.

Otázkou je taky vztah frontmana Micka Jaggera a kytaristy Keitha Richardse. Napětí mezi nimi vzniklo v roce 2010, když se Richards nelichotivě zmínil o Jaggerovi ve svých memoárech Life.

Kniha by měla nabídnout 700 fotek, z toho 300 barevných. Velká část pochází z archivů listu Daily Mirror, který disponuje největší sbírkou novinových fotografií Rolling Stones.

„Je to příběh našich padesáti fantastických let,“ uvádí ve společném prohlášení Jagger, Richards, basista Ronnie Wood a bubeník Charlie Watts.

„Začali jsme jako bluesová kapela, která hrála v klubech. Později jsme naplnili i největší stadiony na světě s show, kterou si nemohl nikdo z nás před lety ani představit.“

Fotoalbum obsahuje i vlastní komentáře členů kapely a záběry Philipa Townsenda, fotografa, který pro kapelu pořizoval snímky na začátku.

Kniha se 352 stranami se bude prodávat za 29,95 liber (v přepočtu přibližně 888 korun).

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze