Kelly Family kvůli hádkám prodají svůj zámek

  • Kelly Family kvůli hádkám prodají svůj zámek
    • 31.01.2012
    • Tisk

    Kdysi slavná rodinná skupina Kelly Family, která v 90. letech vyprodávala stadiony v …

    Sdílejte článek:

Kdysi slavná rodinná skupina Kelly Family, která v 90. letech vyprodávala stadiony v domovském Německu, ale i v České republice, dává kvůli vzájemným sporům do dražby své aristokratické sídlo.

Zámek Gymnich u Bonnu, který Kellyovi koupili v roce 1998, se bude prodávat za vyvolávací cenu 5,3 milionu eur (asi 133 milionů korun).

Důvodem je hlavně fakt, že 12 sourozenců, kteří zámek spoluvlastní, se neshodlo na tom, co s nemovitostí podniknout. Píše o tom deník Die Welt.

„Když existuje tolik spoluvlastníků, je prodej v podstatě nemožný, protože se vždycky najde někdo, kdo má jiný názor,“ vysvětlil rozhodnutí pro dražbu Joey Kelly. I rozdělení zámku by prý bylo obtížné.

Zámek Gymnich byl postaven v 17. století a v dobách rozděleného Německa patřil vládě.

V této reprezentativní nemovitosti proto při státních návštěvách nocovali třeba Richard Nixon, Leonid Brežněv, Gustáv Husák nebo královna Alžběta II.

Kelly Family ho koupili za 6,7 milionu eur, ale po smrti otce Dana Kellyho v roce 2002 už v něm moc nepobývali.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.