Soud s Darou Rolins bude pokračovat v březnu

  • Soud s Darou Rolins bude pokračovat v březnu Fotogalerie (8)
    • 19.01.2012
    • Tisk

    Obvodní soud pro Prahu 2 ve středu začal řešit předloňskou smrtelnou dopravní nehodu z …

    Sdílejte článek:

Obvodní soud pro Prahu 2 ve středu začal řešit předloňskou smrtelnou dopravní nehodu z pražského Šáreckého údolí, kvůli které čelí žalobě zpěvačka Dara Rolins.

Soudkyně Zuzana Zápalková jednání odročila na 14. března, protože v úterý získala nové znalecké posudky z oboru zdravotnictví a dopravy a o jejich závěry bude nutné doplnit nynější posudky.

Obhajoba si taky vyžádala výslech dalších svědků z řad policie a znalců.

Dara Rolins je obviněná z usmrcení z nedbalosti. Loni žalobci zamítli stížnost, kterou si podala proti zahájení trestního stíhání. Hrozí jí až šestileté vězení.

Zpěvačka se svým vozem Mercedes Benz v červenci 2010 projížděla ulicí V Šáreckém údolí. V pravotočivé zatáčce se střetla z nezjištěných příčin s řidičem na skútru. Muž po třech hodinách v nemocnici svým zraněním podlehl.

Soud se včera zabýval výpověďmi vdovy po oběti nehody a znalců z oboru techniky, kteří se snažili hlavně dokázat, kdo z účastníků nehody nejel ve svém pruhu a jaká byla situace v době srážky. Výpovědi tří znalců se v některých závěrech lišily.

Manželka mrtvého motocyklisty u soudu popřela informace, že žádala po zpěvačce deset milionů korun a postěžovala si, že z ní média „udělala hyenu“.

Populární zpěvačka čelila obvinění předloni, státní zástupkyně ho ale po její stížnosti stáhla pro nedostatek důkazů.

O několik měsíců později ji ale policie obvinila znovu, důvodem byl nový znalecký posudek, podle kterého jela v protisměru, a proto je za smrt řidiče zodpovědná.

Z březnového jednání se Dara Rolins omluvila, protože tou dobou bude na zahraničním zájezdu.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze