Celtic punkový večírek s The Real McKenzies už zítra

  • Celtic punkový večírek s The Real McKenzies už zítra Fotogalerie (1)
    • 17.01.2012
    • Tisk

    The Real McKenzies se už zítra vrátí do pražského klubu Rock Café. Společně s celtic-punkovými …

    Sdílejte článek:

The Real McKenzies se už zítra vrátí do pražského klubu Rock Café. Společně s celtic-punkovými bardy z Kanady se představí domácí partička Dirty Blondes. Akce začíná o půl deváté večer.

The Real McKenzies pocházejí z kanadského Vancouveru. Nosí kilty a hrají na skotské dudy, aby tak oslavili své dědictví.

Kapela funguje od roku 1992. Vznikla díky zpěvákovi Paulovi McKenziemu, který tvrdí, že nápad se zrodil na party, když slyšel Roberta Burnse hrát v jednom pokoji a Sex Pistols v jiném.

Tímto spojením namíchali keltský koktejl, který servírují tak, že mixují rock, punk a folk s kapkou whisky a zvláštním skotským tradicionálem jako přílohou.

Na svém koncertě ve středu 18. ledna, který proběhne v rámci evropského tour a už víceméně tradičně právě v pražském Rock Café, kde jsou The Real McKenzies už pomalu domácí kapelou, představí nejen starší notoricky známé songy z předchozích alb, ale také věci z aktuálně vydané osmé desky Shine Not Burn (Fat Wreck Chords).

Hrají po celém světě a svůj závazek hrát živou hudbu plní už víc než osmnáct let, pobízeni neukojitelnou touhou bavit. Kapela se cítí opravdu jako doma jen před publikem, a to bez ohledu na velikost nebo místo.

Ať už hrají v monumentálních klubech, na festivalech, nebo v zapadlých dírách, akusticky nebo elektricky, The Real McKenzies si vždycky rychle získají každé publikum díky bezprostřednímu a upřímnému stylu.

Kytary a dudy spolu vyhrávají, zatímco Paul McKenzie spřádá historické povídky do moderní mytologie zalité skotskou.

Shine Not Burn (motto klanu McKenziů) je první album, které zachycuje podstatu a ducha živých vystoupení kapely, tak jako žádné předchozí.

Na nové desce jsou navíc mandolína a housle, jejichž zvuk se skvěle hodí k Paulovu procítěnému zpěvu. Pro posluchače přináší nové CD zážitek z živého koncertu The Real McKenzies a ani nemusí vytáhnout paty z domu.

Předkapela Dirty Blondes to vždycky dokáže rozjet. Ve svém patentovaném dirty rokenrolu kloubí drzost The Hives, hravost The Subways a hlavně přímočarost seattelských kytarovek.

K tomu všemu přidávají nadupanou pódiovou show, kde nechybí hořící bicí, létající kytary a zlomené končetiny…

www.rockcafe.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz