Označení "parental advisory" se objeví i u stahované hudby

  • Označení "parental advisory" se objeví i u stahované hudby Fotogalerie (3)
    • 22.12.2011
    • Tisk

    Označení „parental advisory“, které kupující upozorňuje na explicitní obsah některých skladeb, …

    Sdílejte článek:

Označení „parental advisory“, které kupující upozorňuje na explicitní obsah některých skladeb, se rozšíří i na muziku prodávanou a streamovanou po síti.

Upozornění na sprostá slova, násilí a sexuální podtext, budou nově připojena i k hudbě a videím, které distribuují servery jako iTunes, Amazon a HMV.

Nálepku „parental advisory“ zavedl Britský fonografický úřad v roce 1995. Od té doby se používala při prodeji muziky na fyzických nosičích. Nově se objeví i při stahovaní hudby a také při jejím streamování.

Patronkou nové kampaně je zpěvačka Jamelia, která uvedla: „Jakožto rodič se samozřejmě zajímám o to, jestli mé děti sledují nebo poslouchají na internetu materiály odpovídající jejich věku. Ale bez nějakého vodítka by bylo naprosto nemožné určit, co je a není vhodné.“

„Myslím, že všichni rodiče budou souhlasit… Stejné logo, jaké vídáme už roky v kamenných obchodech, pomůže i u internetu snadno posoudit, jestli jsou daná skladba nebo video pro naše děti vhodné,“ dodala Jamelia.

Něco podobného řekl plátku The Telegraph také ředitel Britského fonografického úřadu Geoff Taylor.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.