Jacksonův lékař má jít na čtyři roky za mříže

  • Jacksonův lékař má jít na čtyři roky za mříže
    • 30.11.2011
    • Tisk

    Lékař Conrad Murray dostal za neúmyslné zabití Michaela Jacksona čtyři roky vězení. Jde …

    Sdílejte článek:

Lékař Conrad Murray dostal za neúmyslné zabití Michaela Jacksona čtyři roky vězení. Jde o maximální možný trest. Podle kalifornských zákonů se ale trest v tomto případě snižuje na půlku a lékař má taky nárok na domácí vězení.

Conrad Murray podle soudu hrubě a porušoval své povinnosti lékaře vůči pacientovi, když umělci, který trpěl nespavostí, opakovaně podával anestetikum propofol.

To se Michaelu Jacksonovi nakonec před zhruba dvěma lety stalo osudným.

Soudce Michael Pastor ve svém odůvodnění rozsudku dal v podstatě za pravdu obžalobě, podle níž Murray hrubě zanedbal své povinnosti lékaře a neprojevil ani známku lítosti. Soudce uvedl, že se Murray dopustil „lékařského šílenství“ a musí do vězení.

Lékař ale nakonec nemusí být ve vězení dlouho. Soudce ho za čin nemůže poslat do státního vězení, a Murray tak skončí v okresní věznici. Kalifornská vězení jsou ale dlouhodobě přeplněná, a tak je možné, že lékař bude propuštěn a skončí v domácím vězení.

Žalobce David Walgren kromě trestu požadoval, aby Murray třem dětem, které po popovém králi zůstaly, zaplatil odškodnění 100 milionů dolarů. O odškodnění soudce rozhodne později.

Michael Jackson zemřel 25. června 2009 na předávkování anestetikem propofol, které mu Murray delší dobu podával jako lék na nespavost.

Byl jednou z nevýraznějších osobností hudebního světa všech dob. V posledních letech jeho popularita poněkud klesla, ale náhlá smrt zájem o jeho nahrávky znovu oživila.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.