Muzikál se songy Davida Bowieho už na jaře

Legendární zpěvák vůbec poprvé souhlasil s tím, aby se jeho skladby použily v muzikálu. „Heroes: The Musical“ bude futuristickým fantasy dílem o jeho životě a premiéru má mít v březnu 2012 v londýnském IndigO2.

Autor muzikálu Deep Singh řekl listu The Guardian: „Opravdu jsme tomu nemohli uvěřit, když nám přišlo povolení.“

A dodal: „Jeho zástupci nás totiž upozornili, že je velmi nepravděpodobné, že by ho něco takového zajímalo, protože podobnou snahu už měla řada tvůrců před námi. Nechtěli jsme, aby si David Bowie myslel, že půjde o jakousi tribute show, a to zřejmě rozhodlo.“

V muzikálu se objeví přibližně dvacítka skladeb z repertoáru Davida Bowieho a to včetně „Heroes“, „The Man Who Sold The World“ a „Let's Dance“.

V roce 2008 David Bowie údajně kývnul na použití několika jeho songů pro muzikálovou verzi kultovního sci-fi The Man Who Fell To Earth.

Ten se ale nakonec nerealizoval. V původním snímku z roku 1976 hraje Bowie mimozemšťana, ale jeho písničky v něm nezazněly.

Klasický singl Space Oddity byl nedávno adaptován do podoby dětské knížky.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.