Jacksonův lékař Conrad Murray si vyslechnul rozsudek

  • Jacksonův lékař Conrad Murray si vyslechnul rozsudek
    • 08.11.2011
    • Tisk

    Lékař Conrad Murray, který byl obžalován z neúmyslného zabití popového krále Michaela …

    Sdílejte článek:

Lékař Conrad Murray, který byl obžalován z neúmyslného zabití popového krále Michaela Jacksona, je vinen. V soudním procesu o tom v Los Angeles rozhodla porota.

Výši trestu teď určí soud. Osmapadesátiletému lékaři hrozí až čtyřleté vězení.

Porota, kterou tvoří pět žen a sedm mužů, začala rokovat za zavřenými dveřmi v pátek po čtvrtečním ukončení procesu v Los Angeles. Měla neomezeně dlouhou dobu na to, aby určila, jestli je lékař vinen, nebo nevinen.

Hlavní žalobce David Walgren ve čtvrtek v závěrečné řeči uvedl, že důkazy proti osmapadesátiletému Murraymu jsou „zdrcující“ a „absolutně jasné“. Lékař se činu podle obžaloby dopustil, když 25. června 2009 Michaelu Jacksonovi podal smrtelnou dávku anestetika propofol.

Sám lékař se ale vinen necítí. Zdůraznil, že Jackson, kterému v době smrti bylo padesát let, si lék sám vyžádal jako prostředek na spaní.

Obhajoba navíc tvrdila, že zpěvák si bez vědomí lékaře vzal v osudný den další léky, které v jeho těle vytvořily „smrtící koktejl“. „Michael Jackson si svou smrt zavinil sám,“ prohlásil ve čtvrtek obhájce Ed Chernoff.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.