Alice Cooper nepije a pravidelně chodí do kostela

Slavný Alice Cooper je sice považován za zakladatele šokujícího „hororového“ rocku zkrápěného potoky krve a s hady na scéně, mimo pódium se ale sám Cooper považuje spíš za kliďase.

„Jsem ženatý už 35 let, mám tři děti, hraju golf a pravidelně chodím do kostela. Doma dělám všechno, co normální otec od rodiny dělává,“ řekl Alice Cooper v rozhovoru pro německý časopis Rhein-Neckar-Zeitung z Heidelbergu.

„Víru beru velmi vážně a dokonce bych řekl že nejen to, ale snažím se i žít jako dobrý křesťan… Jasně, že jsem na scéně za padoucha, ale přece se nikde v bibli nepíše, že by křesťan nesměl hrát padoucha, nebo ano?“

Vystoupení Alice Coopera vyvolávala rozruch hlavně v 70. letech, kdy ze scény plné hadů a obřích pavouků po litrech prýštila krev. Kromě příšer návštěvníky koncertů děsil i sám strašidelně nalíčený Cooper, který v závěru vystoupení zdánlivě přišel pod gilotinou o hlavu.

Od poloviny 80. let bojoval Alice Cooper se silnou závislostí na alkoholu. V současnosti ale tvrdí, že je už vyléčený a má špičkovou kondici.

Alice Cooper v Německu vystoupí koncem října v rámci turné No More Mr. Nice Guy hned třikrát. Chystá taky halloweenské klubové koncerty ve Velké Británii.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze