14 desek Pink Floyd nově vychází v digitální podobě

  • 14 desek Pink Floyd nově vychází v digitální podobě Fotogalerie (3)
    • 27.09.2011
    • Tisk

    Fanoušci legendární britské kapely Pink Floyd si nově můžou koupit všech 14 jejích studiových alb, která v digitální podobě vydává společnost EMI. V Londýně jim tento fakt připomíná obrovské nafukovací prase, které se vznáší nad vysloužilou elektrárnou v Battersea.

    Sdílejte článek:

Deset metrů dlouhé růžové prase naplněné heliem odkazuje na ikonický obal alba Animals, které vyšlo v roce 1977.

Prase vznášející se nad Battersea se na obal desky Pink Floyd fotilo v prosinci 1976 a upozorňovalo na ústřední téma nahrávky, kterým byl román George Orwella Farma zvířat.

Společnost EMI, u které Pink Floyd vydávají desky už od roku 1967, připravila rozsáhlou reedici jejich celého katalogu nazvanou Why Pink Floyd?.

Nejdřív vyjde všech 14 studiových alb skupiny, která se letos dočkala remasteringu a budou se prodávat jednotlivě i jako box-set.

Pak se na pulty dostane také nejprodávanější album Dark Side of the Moon z roku 1973, a to ve dvou verzích.

Verze Immersion nabídne šest CD i DVD disků, na kterých bude původní album, předběžný mix, který při nahrávání připravil zvukař (a pozdější známý hudebník) Alan Parsons, stejně jako demo verze většiny skladeb z desky. Zřejmě nejzajímavější je záznam známého koncertu z roku 1974 ve Wembley, kde skupina hrála celé album.

Stejně naloží Pink Floyd i s dalšími dvěma komerčně nejúspěšnějšími alby. Začátkem listopadu vyjde v rozšířené podobě Wish You Were Here z roku 1975 a na konci února příštího roku The Wall z roku 1979.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.