Hudební škola ponese jméno Carlose Santany

Jméno amerického kytaristy mexického původu Carlose Santany se rozhodla v názvu používat jedna ze základních uměleckých škol ve městě Los Angeles.

Městská školská rada souhlasila, aby se dosavadní 12. základní škola v oblasti Valley nově přejmenovala. Stává se tak z ní Umělecká akademie Carlose Santany.

I v úspěšné čtyřicetileté kariéře jde pro oceňovaného hudebníka o mimořádnou poctu. Školská rada uvedla, že Carlos Santana je přesvědčivým vzorem pro žáky jak díky svým dlouhotrvajícím hudebním úspěchům, tak i pro filantropii, kterou prokazuje prostřednictvím své nadace Milagro Foundation. Ta poskytuje vzdělání a zdravotní péči dětem.

Kytarista dopisem poděkoval příslušnému okresnímu úřadu a uvedl, že je velmi poctěn.

Carlos Santana, který vyrůstal v San Francisku, získal řadu ocenění včetně deseti Grammy a tří Latin Grammy.

Nejznámějším albem jeho kapely je asi hned druhá studiová deska Abraxas (1970), která zahrnuje slavné coververze písní „Black Magic Woman“ a „Oye Como Va“ i vlastní Santanovu kytarovou baladu „Samba Pa Ti“.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.