BMG převezme firmu s hity Iggyho Popa i Eminema

  • BMG převezme firmu s hity Iggyho Popa i Eminema Fotogalerie (9)
    • 15.09.2011
    • Tisk

    Společnost BMG Rights Management, která spravuje hudební práva, vezme pod svá křídla americké vydavatelství Bug Music. Tím získá práva na skladby hudebníků jako jsou Johnny Cash, Iggy Pop nebo Eminem.

    Sdílejte článek:

Obě strany už podepsaly příslušnou smlouvu, ale nezveřejnily cenu transakce, která se má uskutečnit v říjnu.

BMG, která patří do mediálního impéria Bertelsmann, získá práva na tvorbu řady nezávislých interpretů. Do rozsáhlého katalogu Bug Music patří hity jako „The Passenger“ od Iggyho Popa, „I Walk the Line“ od Johnnyho CasheEminemův „The Real Slim Shady“.

„Koupí Bug Music a jeho ohromné sbírky evergreenů i novějších skladeb BMG upevní svou pozici jednoho z vůdčích obchodníků s hudebními právy,“ řekl šéf BMG Hartwig Masuch.

Od svého založení získalo BMG práva na víc než 300 tisíc hudebních děl. Obchod s hudebními právy přináší jistý zisk a jejich spravování vyžaduje poměrně nízké náklady. Jde tak o mnohem atraktivnější byznys než samotný prodej hudebních nosičů.

BMG má zájem taky o katalog významné vydavatelské skupiny EMI, pod jejíž křídla patří známé nahrávací společnosti Virgin Records a Capitol Records nebo kultovní jazzový label Blue Note Records.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.