Na novince Richieho Kotzena hostuje jeho dcera

Po dvou letech intenzivního koncertování se americký kytarový mistr, zpěvák a skladatel Richie Kotzen vrací s novou deskou. Album nazvané „24 Hours“ vydá konkrétně 11. listopadu.

Album 24 Hours je stylově někde na pomezí raných Van Halen a Sly And The Family Stone.

Richie Kotzen při nahrávání albové novinky zapřáhnul také svou talentovanou dceru August Kotzen. Na cédéčku hostuje i jeho dávný kamarád, kytarista a zpěvák z grungeové kapely Alice In Chains Jerry Cantrell.

„Moje dcera August se mnou v několika písních zpívá a ve skladbě "Stop Me“ hraje na elektrické piáno," upřesňuje Kotzen. „Jerry Cantrell zpívá v písni "Love Is Blind“."

Richie Kotzen vstoupil do světa heavy metalu ještě jako teenager a velmi brzo se ukázalo, že jde o hodně zručného kytaristu s osobitou technikou.

Svůj talent uplatnil např. při spolupráci se slavným jazzmanem Stanley Clarkem a po tři roky byl členem rockové formace Mr. Big, pro kterou složil např. hitovku „Shine“.

„Měl jsem štěstí, protože jsem mohl hrát s muzikanty, od kterých jsem se hodně naučil,“ vysvětluje Kotzen. „Největší hudební lekcí pro mě bylo hraní v kapele se Stanley Clarkem a Lenny Whitem. Jsou to jazzoví muzikanti, což já nejsem. Ale za dobu, co jsme spolu nahrávali a koncertovali, jsem se toho naučil strašně moc. Mým obíbeným baskytaristou je Billy Sheehan, se kterým jsem byl tři roky v Mr. Big – to bylo super.“

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze