Bronz z MS ve hře na air guitar putuje do České republiky

  • Bronz z MS ve hře na air guitar putuje do České republiky
    • 29.08.2011
    • Tisk

    Třetí místo na světovém šampionátu ve hře na imaginární kytaru Air Guitar World Championships …

    Sdílejte článek:

Třetí místo na světovém šampionátu ve hře na imaginární kytaru Air Guitar World Championships 2011, který se konal ve finském Oulu, totiž získala česká reprezentantka Veronika Müllerová.

I celkovou vítězkou se letos poprvé v historii soutěže stala žena, a to německá reprezentantka Aline Westphal.

Soutěž se odehrála v pátek. „I přes deštivé počasí sledovalo světové finále 7 tisíc lidí,“ uvedl organizátor české účasti na 16. ročníku šampionátu Filip Černý.

„Podle mého si zasloužila lepší hodnocení poroty,“ řekl. „Jsem rád, že domů vezeme alespoň bronz, to je velmi důležité pro budoucnost této podivné disciplíny u nás,“ konstatoval.

Na ještě lepší umístění v budoucnosti pomýšlí taky závodnice. „Vítězství jsme měli na dosah ruky. Příští rok to zkusím znovu, doufám, že bude štěstí na naší straně,“ uvedla Veronika Müllerová. Vystudovaná inženýrka chemie se věnuje třeba i bojovým sportům a ochotnickému divadlu.

Českou republiku už Müllerová na mistrovství světa reprezentovala, i když v úplně jiné disciplíně. V roli pilota bezmotorového letadla se totiž před čtyřmi lety zúčastnila světového šampionátu, umístila se na dvacáté příčce.

Teď jí ale učarovala imaginární kytara.

„V Opavě, kde pracuji, je to jedna z mála možností, jak se opravdu pobavit, a tak se bavím,“ uvedla Müllerová. „Navíc je to velice levná zábava, ani kytaru si nemusíte kupovat,“ dodala.

Air Guitar je celosvětově rozšířená recesistická soutěž, ve které účastníci předstírají hru na kytaru. Soutěže, která se koná od roku 1996, se účastní zástupci víc než 20 zemí.

Při krátkém vystoupení se soutěžící snaží co nejpřesvědčivěji navodit dojem, že mají v ruce hudební nástroj. Výkon můžou doprovázet tanečními kreacemi nebo pantomimou.

Zástupce Česka se šampionátu poprvé zúčastnil loni. Tehdejší reprezentant Bedřich „Babinoška“ Lévi ale porotu nepřesvědčil.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz