Další neštěstí na festivalu - tentokrát 3 mrtví v Belgii

  • Další neštěstí na festivalu - tentokrát 3 mrtví v Belgii Fotogalerie (1)
    • 19.08.2011
    • Tisk

    Nejmíň tři mrtvé a přes 70 zraněných si vyžádala prudká bouře, která zasáhla účastníky koncertu …

    Sdílejte článek:

Nejmíň tři mrtvé a přes 70 zraněných si vyžádala prudká bouře, která zasáhla účastníky koncertu pod širým nebem poblíž belgického města Hasseltu. Zranění jedenácti lidí jsou vážná.

Náhlá bouře trvala asi deset minut. Strhla dvě pódia, několik kovových konstrukcí obřích obrazovek a stanů postavených pro festival Pukkelpop, jeden z nejvýznamnějších, jaké se v Belgii pořádají. Jedno z pódií spadlo na diváky. Živel taky vyvrátil několik stromů.

Svědci řekli, že to vypadalo jako konec světa. „Nebe úplně zčernalo a najednou se roztrhlo. Padaly víc než centimetrové kroupy, mám všude modřiny. Zvedl se mimořádně prudký vítr, stromy se kácely. Všichni začali utíkat. Bylo to strašné,“ řekla listu Le Soir jedna účastnice festivalu, Catherine Blaise.

Předseda belgické vlády Yves Leterme vyslovil soustrast rodinám obětí a potvrdil, že spolu s ministryní vnitra sleduje vývoj situace.

Jeden z organizátorů festivalu, který měl trvat tři dny, oznámil pozastavení akce do chvíle, než se situace vyjasní.

Na festival se sjelo kolem 60ti tisíc lidí. Měli na něm vystoupit mimo jiné Eminem, Foo Fighters, The Offspring nebo Skunk Anansie.

I loňský ročník Pukkelpopu poznamenala tragédie.

Jeden zvukař zemřel během koncertu na srdeční záchvat a skokem z vysokého pylonu spáchal po představení své skupiny sebevraždu zpěvák Charles Haddon.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze