Kytary Richarda Gerea se v říjnu vydraží pro dobrou věc

  • Kytary Richarda Gerea se v říjnu vydraží pro dobrou věc Fotogalerie (7)
    • 19.08.2011
    • Tisk

    Herec Richard Gere je taky vynikajícím muzikantem, kterému se podařilo shromáždit rozsáhlou …

    Sdílejte článek:

Herec Richard Gere je taky vynikajícím muzikantem, kterému se podařilo za dobu dvaceti let shromáždit rozsáhlou sbírku kytar. Tu v říjnu bude prodávat v aukci. Informaci přitesl aukční dům Christie´s.

Najdou se v ní značky jako C. F. Martin, Gibson a Fender nebo nástroje, které kdysi patřily umělcům jako byli bluesový kytarista Albert King, hráč jamajského reggae Peter Tosh nebo uznávaný výrobce amerických kytar James D'Aquisto.

Podle Kerryho Keanea, šéfa hudebního oddělení Christie´s, se jedná až o encyklopedickou řadu, která představuje historii americké výroby kytar.

„Je to skvělá příležitost pro sběratele a fanoušky, aby využili zatím nepoznaného talentu Richarda Gerea, který dokázal shromáždit tak kvalitní sbírku,“ prohlásil Keane.

Aukce se bude konat v New Yorku 11. října a nabídne 110 kytar za asi jeden milion dolarů (16,9 milionu korun). Elektrická kytara z roku 1958 značky Gibson Flying, kterou kdysi vlastnil americký kytarista Albert King, je nabízena za 90 tisíc dolarů (1,53 milionu korun).

Richarda Gerea provází celoživotní láska k hudbě. Začínal s trumpetou, na kterou později navázal kytarou a klavírem.

„Byli to moji opravdoví přátelé v časech dobra i zla. Nikdy jsem neplánoval, že dám dohromady sbírku. Kupoval jsem si jen ty, co se mi líbily, zněly dobře a dobře se na ně hrálo,“ uvedl Gere. „Některé z nich jsou velmi zvláštní. I když je to více než bolestivé se od nich odloučit, na každou se hrálo, byla milována a oceňována – a tak to bude s každou znovu,“ dodal.

Výtěžek z aukce chce Richard Gere věnovat na humanitární účely po celém světě.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.