MTV začne udělovat novou cenu - nominovaná je i Pink

  • MTV začne udělovat novou cenu - nominovaná je i Pink Fotogalerie (6)
    • 09.08.2011
    • Tisk

    Hudební televize MTV bude od letošního roku udělovat ceny v nové kategorii „Nejlepší video s poselstvím“. Oceňovat tak chce umělce, kteří upozorňují na problémy společnosti.

    Sdílejte článek:

Televize tak reaguje na skutečnost, že čím dál víc umělců svou tvorbu využívá jako prostředek ke zdůrazňování společenských problémů.

Cenu vždy dostane umělec nebo videoklip s pozitivním poselstvím, které ve společnosti posiluje povědomí o palčivých sociálních problémech dnešní mládeže.

Šéfa MTV Stephena Friedmana k novince inspirovala skutečnost, že veřejně známé osoby se v poslední době výrazně angažovaly v kampaních proti šikanování nebo diskriminaci homosexuálů.

„V posledních letech jsme byli svědky toto, že pozoruhodné množství umělců svou hudbu využívalo k prozkoumání hlubokých osobních zkušeností i témat, do kterých jsou velmi ponořeni, a vytvořili tak silná videa, která rezonovala a inspirovala miliony jejich fanoušků,“ uvedl Friedman ve svém prohlášení.

Letos jsou na novou cenu nominovány třeba videoklipy „F***** Perfect“ od zpěvačky Pink, „Born This Way“ od Lady Gaga, „Firework“ od Katy Perry, „Love The Way You Lie“, což je společný počin Eminema a Rihanny, „Make It Stop (September's Chil­dren)“ od americké kapely Rise Against a „Mean“ od zpěvačky Taylor Swift.

Ceny MTV Video Music Awards budou vyhlášeny na živě přenášeném galavečeru z losangeleského Nokia Theater 28. srpna.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze