Energií stále sršící Karel Gott dokončil novou desku

Na jeho novinkovém studiovém počinu, který dostal název Sentiment, se objeví sedmnáctka nových písní z repertoáru českých i zahraničních zpěváků, kteří patří k oblíbencům Karla Gotta. Album vydá firma Supraphon.

Karel Gott upřesnil: „Jsou to muzikály, slavné písně, titulní písně z filmů – něco, co jsem dřív miloval a rád poslouchal.“

Deska Sentiment vznikla jako neobvyklý dárek k narozeninám, který snad nejpopulárnějšímu českému zpěvákovi Supraphon nadělil spolu s Českým rozhlasem. Karel Gott si mohl nejen vybrat repertoár, ale dostal k dispozici také nahrávací frekvence v karlínském rozhlasovém Studiu A.

Při natáčení ho doprovodil Big Band Českého rozhlasu s dirigentem a aranžérem Václavem Kozlem. „Vrátil se tak do studia, kde už v 60. letech nahrával svoje první, teď už legendární písně,“ řekl Gottův spolupracovník Jan Adam.

Karl Gott si prý nahrávání, které s přestávkami trvalo několik let, maximálně užíval. „Natočil jsem si skutečně takovou muziku, jakou jsem chtěl, hlavně s vynikajícími hudebníky,“ konstatoval. „To jsou ty radosti, které si hudebně dělám a do budoucna chci už jenom dělat. Myslím, že jsem toho natočil tolik, že mě posluchači, kteří o mně mají zájem, pochopí,“ uvedl.

Z českých písní na desce najdete třeba „Blues pro tebe“ od Jiřího Suchého, titulní písničku z filmu Dívka v modrém známou z podání Oldřicha Nového a píseň „Tvůj krok zní“, kterou zpíval Rudolf Cortés.

Ze zahraničních skladeb na albu nechybí „As Time Goes By“ z filmu Casablanca s českým textem. Dále pak písně od Willieho Nelsona, Franka Sinatry nebo Louise Armstronga.

Karel Gott nelení a už teď začíná pracovat na dalším albu. Vyjít by mělo příští rok.

Karel Gott – Lady Carneval

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze