Pečlivě schované fotky Beatles se vydražily za 6 milionů

  • Pečlivě schované fotky Beatles se vydražily za 6 milionů Fotogalerie (4)
    • 22.07.2011
    • Tisk

    Dražba bezmála padesátky zatím neznámých fotek slavných Beatles z jejich prvních koncertů v USA vynesla ve středu v newyorské aukční síni Christie´s skoro 362 tisíce dolarů (v přepočtu zhruba 6 milionů 200 tisíc korun).

    Sdílejte článek:

Výsledek dražby fotografií Beatles, které ležely 45 let schované v krabici, tak předčil původní očekávání. Konečná částka, za kterou se nakonec prodaly byla oproti té původně odhadované čtyřnásobná.

Beatles odehráli svůj vůbec první koncert ve Spojených státech amerických v Coliseu ve Washingtonu 11. února 1964. Dva dny před tím si debutové vystoupení odbyli v legendární televizní show Eda Sullivana.

Autor fotek Mike Mitchell měl tehdy teprve osmnáct a byl u toho, když Beatles přijeli na nádraží Union Station. Neobvyklou hysterii fanoušků kapely dokázal věrně zachytit. Fotil také tiskovou konferenci před koncertem v Coliseu. V průběhu celého koncertu byl i na pódiu.

O půl roku později zvěčnil koncert Beatles v Civic Center v Baltimore ze 13. září 1964.

Experti z Christie's si byli jistí, že fotografie určitě osloví fanoušky Beatles i rockové historie jako takové. Pokud jde ale o jejich prodejní cenu, byli docela zdrženliví s ohledem na to, že Mitchell není u veřejnosti a odborníků známý fotograf. Odhadovali, že by dražba mohla vynést přibližně 100 tisíc dolarů.

Nabízené fotografie byly představeny v červnu na výstavě v Londýně, pak na další v New Yorku a pak teprve šly do aukce.

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.