Radiohead podporují Tibet, přesto jsou na čínském internetu

  • Radiohead podporují Tibet, přesto jsou na čínském internetu Fotogalerie (3)
    • 04.07.2011
    • Tisk

    Britští Radiohead udělali první kroky na čínském internetu, přestože často kritizují porušování …

    Sdílejte článek:

Britští Radiohead udělali první kroky na čínském internetu, přestože často kritizují porušování lidských práv v Číně. Nedávno si zřídili vlastní stránku na serveru Sina.com.

Ten provozuje čínskou obdobu Twitteru nazvanou weibo. Radiohead zatím na stránce zanechali jediný vzkaz, když v pátek napsali, že „testují weibo“.

Kapela se ke kroku odhodlala, přestože v minulosti vystupovala při koncertech za svobodu Tibetu nebo vyzývala fanoušky, aby se zapojili do kampaně za propuštění čínského disidenta Lioua Siao-poa, který loni získal Nobelovu cenu za mír. Na své oficiální internetové stránce tehdy Radiohead o takovém angažmá napsali: „Víte, že to má smysl.“

Podobné komentáře si kapela na čínském webu nebude moct dovolit, protože tamní úřady internet kontrolují a provozovatelé stránek musí politicky citlivé výroky mazat.

Radiohead – Street Spirit

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.