Festival Porta v Řevnicích bude o víkendu slavit

  • Festival Porta v Řevnicích bude o víkendu slavit Fotogalerie (12)
    • 24.06.2011
    • Tisk

    Porta 2011 začíná už dnes v šest hodin večer a pokračuje v sobotu a v neděli, kdy už od rána …

    Sdílejte článek:

Porta 2011 začíná už dnes v šest hodin večer a pokračuje v sobotu a v neděli, kdy už od rána probíhají recitály, workshopy a koncertní vystoupení předních hvězd naší folkové, country, trampské a písničkářské scény.

Porta i přes žánrovou ucelenost už dlouho překračuje hranice ortodoxního festivalu, kterým byla v začátcích. Dnes už publikum s nadšením přijímá vystoupení virtuózů, jako jsou Štěpán Rak nebo Jaroslav Svěcený, kteří vystoupili v Řevnicích loni.

Na festivalu během tří dnů vystoupí Věra Martinová, Wabi Daněk, Vladimír Mišík, František a Jan Nedvědovi, Tomáš Klus, Samson Lenk, Petr Bende, Roman Horký, Petr Kocman a řada dalších skupin a interpretů, kteří se představí v romantickém prostředí řevnického Lesního divadla ve svých téměř hodinových programech.

Na Portě v Řevnicích se bude opět soutěžit, a tak jako každý rok si i členové odborné poroty zazpívají písničky, které tvoří pokladnici folkové, country a trampské tvorby.

Portovní publikum si oblíbilo nejen tuto novodobou tradici, ale i další různá neobvyklá spojení, která už několik let vrcholí poslední den Porty v takzvané „Hodině H“. To se sejdou k jammování všichni ti, kteří mají chuť si spolu zazpívat na závěr festivalu. Akce pro mnohé z nich znamenala životní zlom, nebo pro ně měla veliký význam na jejich hudební cestě.

Spirituál Kvintet, Karel Plíhal, Wabi Daněk, Greenhorni – ti všichni a stovky dalších prošli Portou a stále se k ní s láskou vracejí.

V současné době, kdy se Porta představuje ve své komornější podobě, se znovu stala festivalem, na kterém je čest si zahrát a nelehké zvítězit v systému postupového klíče Českého národního finále.

I letos se můžeme těšit na vynikajícího světového kytaristu Peppina D´Agostino, který vystoupí v neděli 26. června.

K portovnímu hudebnímu dění patří neodmyslitelně i další aktivity a pochopitelně i ubytování ve stanech. Hraje se dlouho do noci. Poslední víkend před prázdninami se tak stal skvělou příležitostí, jak prázdniny romanticky otevřít…

www.porta-festival.cz

Petr Bende – Zaklínám své moře

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.