Kultovní americká kapela Atmosphere přiletí v úterý do Prahy

Ale co? Jsou nezávislí. Z nezávislých působí na scéně nejdéle (přes 20 let). Jezdí největší turné. Prodávají nejvíce desek. Vydávají řadová alba, řady tematických EP, desky jen na turné… Mají další skvělé projekty jako The Felt s Mursem. Mají vlastní label Rhyme Sayers, bla, bla, bla. Nuda?

Příliš abstraktní, než abyste si pod tím něco představili? OK, Evidence z Dilated Peoples vydává v létě roky očekávanou druhou sólo desku. Jede turné. Předskakuje Atmosphere. Nepřijede na Hip Hop Kemp, protože ten víkend předskakuje Atmosphere. Tenle víkend zrovna v Red Rocks Amphitheatre. Kapacita? 9.500 lidí. Datum? 20.srpna. Statut? Vyprodáno! Kolik nezávislých hiphopových kapel dokáže čtvrt roku dopředu vyprodat skoro 10.000 lístků? Nikdo? Něco na těch Atmosphere asi opravdu bude, ne?

Jenže co? Co je na Atmosphere tak pravdivého a uvěřitelného? Ty jejich obyčejné příběhy o naprosto obyčejných lidech, odvaha odkrýt se a nakonec i jejich jemně buranský minneapoliský původ daleko od east nebo west coast. Je jedno, jestli jste přepracovaným korporátním manažerem nebo uklízečkou na základní škole, ve Slugových příbězích se dřív nebo později najdete. Slug na sebe za tu spoustu let na svých deskách vyklopil snad už úplně všechno. Letošní novinka The Family Sign je pro skalní možná trochu překvapením, je víc bluesově kytarová než elektronická, což už trochu naznačovala i předchozí deska, na kterou si dokonce přizvali Toma Waitse. O to zajímavjší bude jejich pražské vystoupení s live bandem. Přijď se na vlastní oči a uši přesvědčit, o čem je fenomén Atmosphere, ta šance je v úterý 21.6. v Lucerna Music Baru na akci Family Sign BOOMBOX.

Více informací:

www.boombox.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.