Vyšehrad už po osmé ožije hudbou a divadlem

Na pražském Vyšehradě se odehraje už osmý ročník mezinárodního festivalu divadla a hudby Vyšehraní. Neformálně začal už včera, ale oficiální zahájení přehlídky napříč žánry české a slovenské divadelní a hudební scény nastane 7. června.

„Dramaturgie tohoto ročníku přináší právě prolínání dvou hodně blízkých a přece rozdílných kultur – české a slovenské. Připomeneme je hudbou, tancem, divadlem i mluveným slovem,“ uvedla ředitelka festivalu Martina Dimmerová s tím, že během třech týdnů vystoupí skoro stovka umělců.

Budou mezi nimi např. bratři Ebenové, Tomáš Klus, Jan Budař, Lenka Filipová, Ivan Hlas, Petr Bende a Vilém Čok.

Tento týden bude patřit akcím pro děti. Divadlo z Příbrami uvede inscenaci Rychlých šípů, v pátek se ke slovu dostanou české a slovenské amatérské divadelní soubory. Na své si přijdou i děti z dětských domovů, sobota bude věnována začínajícím kapelám.

O slavnostní zahájení 7. června se postarají Aneta Langerová, Peter Nagy a Tomáš Berka se skupinou Ztraceni v překladu.

„Vycházíme ze zkušeností minulého ročníku a opět věnujeme velkou část programu dětem. Ty z mateřských a základních škol mohou navštívit šest představení československé pohádky Pojďte s námi do rozprávky. Záměrem je přiblížit školákům i předškolákům slovenskou řeč a zároveň jim ukázat nádherné místo Národní kulturní památky Vyšehrad,“ dodala Dimmerová.

Více informací najdete na adrese www.vysehrani.cz

Aneta Langerová – Srdcotepec

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze