Lenny Kravitz zavítá opět do České republiky

Čtyřnásobný držitel ceny Grammy, Lenny Kravitz, vydává letos v létě nové album. Devátá studiová nahrávka ponese název „Black & White America“.

Kravitz se v souvislosti s chystanou desku vydá na turné, jehož zastávkou je i Česká republika, kam se Lenny vrátí po dvou letech od své brněnské návštěvy.

"Black & White America“ je Kravitzovo první album u nové nahrávací společnosti Každé z jeho doposud vydaných alb ukázalo Kravitze jako vyzrálého interpreta s citem pro silné skladby a každé bylo ověnčeno minimálně zlatem, tři z nich dokonce platinou. Celkem se jich po celém světě prodalo více než 35 milionů. Novinka se nahrávala v Paříži a na Bahamách, jde o Kravitzův první titul po třech letech od vydání desky „It Is Time for a Love Revolution“.

"Z alba jsem opravdu nadšený, hudebně i textově. Mám pocit, že „Black & White America“ je nejrozmanitější album mé kariéry,“ uvedl Kravitz. Lenny Kravitz je považován za jednoho z nejlepších rockových hudebníků naší doby, jeho tvorba je široké veřejnosti známa natolik, že vyjmenovávání všech jeho úspěchů by bylo plýtvání časem. Jednoduše řečeno, Lenny Kravitz je synonymem slova rock ´n´ roll.

Klíčem k jeho úspěchu je zase jenom hudba. Nálada jeho skladeb odráží nádech let minulých – klasický rock, soul, funk i pop let šedesátých a sedmdesátých – jeho písničky však jsou vždy opatřeny moderním zvukem a aranžemi.

Své první album vydal Lenny Kravitz v roce 1989, dostalo název „Let Love Rule“ a časopis Rolling Stones jej označil jako nejlepšího nováčka roku. O rok později slavil úspěch s písní „Justify My Love“, na které spolupracoval s Madonnou. Klip k této skladbě, která se stala velmi populární, byl stažen pro svůj kontroverzní obsah z vysílání MTV. Nutno dodat, že od té doby Lenny spolupracoval s celou řadou umělců, mezi nimi například s Michaelem Jacksonem, Mickem Jaggerem, Jay Z nebo s Pharellem. Úspěch slavilo i druhé album „Mama Said“, které obsahuje hity jako „It Ain‘t Over ‚Til It‘s Over“ nebo „Always on the Run“. V roce 1993 vyšel další titul „Are You Gonna Go My Way“ obsahující stejnojmenný hit, skladby „Believe“ a „Just Be a Woman“.

Na další počin čekali fanoušci do roku 1995, kdy Lenny vydal album „Circus“. Najdeme na něm například skladby „Can‘t Get You off My Mind“ nebo „Rock ‚n‘ Roll Is Dead“. V rámci propagace alba se Lenny poprvé představil i v České republice. Po dalších třech letech vyšla nahrávka s jednoduchým názvem „5“. Písně jako „I Belong to You“, „Black Velveteen“, „Fly Away“ či „American Woman“ patří k Lennyho největším hitům a nechybí na žádném jeho koncertě. Rok 2001 se nesl ve znamení titulu „Lenny“, poté následovala čtyřletá pauza a album „Baptism“, které Lenny představil v rámci koncertu pod širým nebem v pražském parku ve Vysočanech. Předposlední deska „It Is Time For a Love Revolution“ vyšla téměř po 20letech od vydání debutu „Let Love Rule“ a Lenny ji v České republice představil hned dvakrát! Kravitzova letošní návštěva se ponese v duchu novinky „Black & White America“, v rámci vystoupení ale určitě dojde i na osvědčené hity z jeho více jak dvacetileté hudební kariéry. Lenny Kravitz se na svůj pátý koncert v České republice vrací po dvou letech. Každé jeho vystoupení se stalo malou senzací a energie prýštící z jeho barevné show je doslova omamná.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.