Lhotkafest kvůli smůle s počasím letos mění termín

  • Lhotkafest kvůli smůle s počasím letos mění termín Fotogalerie (14)
    • 25.05.2011
    • Tisk

    Vícežánrový festival Lhotkafest letos ve Lhotce na Mělnicku nabídne celkem sedm kapel. Akce, …

    Sdílejte článek:

Vícežánrový festival Lhotkafest letos ve Lhotce na Mělnicku nabídne celkem sedm kapel. Akce, která se koná v malé obci na cestě mezi Mělníkem a Mšenem, se letos uskuteční už podeváté. Nabídnout má písničkáře, keltskou i tvrdší muziku.

Letošním tahákem festivalu bude stejně jako loni skupina Katapult. Minulý rok se ale koncertování moc nevydařilo, protože festival předčasně skončil kvůli povodni.

„Pódium jsme museli zachraňovat a tahat ho ven ze zatopeného areálu pomocí traktoru,“ vzpomněl na neúspěšný loňský ročník pořadatel Robert Novák. Letos kvůli nestálému počasí v minulosti vybral jiný než první srpnový víkend. Akce se uskuteční už 16. července.

Festival zahájí ve tři hodiny odpoledne písničkář Nikola Brasko, kterého na pódiu později vystřídá kapela 100 KG. Hlavní část programu začne v devět hodin večer skupinou Katapult, kterou po dvouhodinovém koncertu vystřídají Krausberry. Kapela sice nedávno ohlásila, že ze zdravotních důvodů ruší do léta všechny akce, ve Lhotce by se ale měla už objevit.

Zábava bude pokračovat i po půlnoci, kdy vystoupí brněnská parta Morčata na útěku. Její tvorba je založená na parodiích známých českých i zahraničních hitů.

Organizátor dává v programu pokaždé prostor také místním, respektive mělnickým kapelám. Letos se tak na Lhotkafestu představí blues rocková formace Exit 18 a o něco později kapela Navostro, která hraje keltský rock a vystupuje v kiltech. V roce 2009 vyhrála soutěž na festivalu Zahrada.

Vstupné na letošní Lhotkafest je 300 korun, první tři stovky návštěvníků dostanou jedno pivo zdarma. Fungovat bude také kyvadlová doprava z Mělníka do Lhotky a zpět. Na místo je možné dojet i vlakem.

www.lhotkafest.cz

Katapult – Jsou špatný dny

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze